REKLAMA

Hunter Douglas poszerza ofertę zewnętrznych żaluzji okiennych

Źródło: Hunter Douglas | 12 lis 2014 12:28 0

W odpowiedzi na najnowsze trendy w architekturze, Hunter Douglas rozszerzył gamę kolorystyczną żaluzji zewnętrznych w swojej ofercie. Są one teraz dostępne w kolorze drewna, w wersji dwukolorowej oraz w różnych kolorach o wykończeniu matowym, możliwe jest również dostarczenie na zamówienie żaluzji o dowolnej barwie.

Hunter Douglas wprowadził nowe warianty kolorystyczne do swojej kolekcji zewnętrznych żaluzji okiennych (External Venetian Blinds). Poza dostępnymi dotychczas odcieniami szarości i brązu, teraz żaluzje można zamówić w kolorze drewna, wersji dwukolorowej oraz różnych kolorach o matowym wykończeniu.

Żaluzje zewnętrzne to rozwiązanie oparte na poziomych listwach, które pozwala w prosty sposób regulować dopływ światła słonecznego i ciepła, przyczyniając się do utrzymania przyjemnego nastroju wewnątrz pomieszczenia.

Żaluzje mogą być sterowane zarówno ręcznie, jak też poprzez system tzw. „zarządzania budynkiem”. W tym drugim przypadku, metody regulacji są dopasowane do wartości zarejestrowanych przez mierniki prędkości wiatru i natężenia światła słonecznego.

Aluminiowe listwy w ponad 70 procentach składają się z materiałów wtórnych oraz są dostępne w szerokości lameli 50-100 mm i grubości 0,2-0,45 mm.

Przykładową inwestycją, w której zastosowano zewnętrzne żaluzje okienne Hunter Douglas, jest budynek koncernu Statoil w Fornebu w Norwegii.

Projekt w 2012 roku zdobył pierwszą nagrodę w kategorii „inwestycje komercyjne”, przyznawaną przez portal World Architecture News (WAN). W biurowcu zainstalowano 2200 zewnętrznych żaluzji oraz 300 rolet EOS®500 marki Hunter Douglas. Powierzchnia całkowita budynku wynosi ponad 67 tys. m² .

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!