REKLAMA

IMS 4 Young. Konkurs dla młodych projektantów

| 03 marz 2014 08:31 0

Ruszyła druga edycja konkursu adresowanego do młodych projektantów. Organizatorem "IMS 4 Young" jest Grupa IMS. Tematem konkursu jest projekt koncepcyjny sofy z możliwością rozwinięcia jej w całą kolekcję lub zestawu mebli tapicerowanych dopasowanych wizerunkiem do marki Etap Sofa.

Najważniejszymi kryteriami, którymi będzie kierowało się jury konkursu "IMS 4 Young", są: oryginalność, nowatorstwo koncepcji oraz walory estetyczne. Jury weźmie także pod uwagę funkcjonalność i przeznaczenie mebla, dopasowanie do wizerunku marki Etap Sofa oraz możliwość rozbudowania kolekcji o inne elementy. Termin nadsyłania prac mija 31 maja 2014 roku o godz. 14.00.

Zgłoszone prace oceniać będzie jury w składzie:

- prof. Marek Owsian – dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,

- Marek Hryniewicki – redaktor naczelny miesięcznika "Biznes Meble.pl",

- Jochen Gräwe – product designer,

- Joanna Zawadzka – redaktor prowadząca "Czas na wnętrze",

- Lars Vogel – R&D manager Upholstery,

- Jarosław Szurpicki – specjalista ds. marek Etap Sofa i NewLook,

- Katarzyna Gliszczyńska – design manager.

Laureat nagrody Grand Prix, oprócz nagrody pieniężnej, dostanie także szansę wyjazdu na targi 100%Design, które odbędą się we wrześniu 2014 roku w Londynie oraz możliwość odbycia praktyk w dziale Badań i Rozwoju (R&D) IMS Group i wzięcia udziału w procesie modelowania i tworzenia prototypu zwycięskiego projektu. Wszystkie wyróżnione projekty zostaną zaprezentowane na łamach prasy i portali internetowych.

Nagrody pieniężne:

- Grand Prix – 5 000 zł,

- wyróżnienie I stopnia – 3 000 zł,

- wyróżnienie II stopnia – 2 000 zł.

Konkurs ma charakter otwarty, jednak głównie kierowany jest do młodych projektantów i studentów kierunków wzornictwa, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Termin nadsyłania projektów mija 31 maja 2014, zaś wyniki zostaną ogłoszone 25 czerwca 201 roku4. Tego samego dnia w Bydgoszczy odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem nagród. Wszystkie informacje o konkursie oraz regulamin można znaleźć na stronie: www.ims4young.pl.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!