REKLAMA

Inga Sempé w Polsce

ps | 17 lut 2016 13:04 0
Inga Sempé – francuska projektantka. Fot. Materiały prasowe

Inga Sempé – francuska projektantka, współpracująca m.in. z takimi producentami jak Ligne Roset, Alessi, LucePlan, Mutina, Røros, Moustache czy Svenskt Tenn, już niedługo z wykładem w Polsce.

Inga Sempe urodziła się w 1968 roku w Paryżu. W 1993 roku ukończyła ENSCI/Les Ateliers - Państwową wyższą szkołę wzornictwa przemysłowego w Paryżu. Obok pracy w ramach stypendium (Villa Medici- Academie de France) w Rzymie, otworzyła własną Agencję Projektową. W 2003 roku otrzymała nagrodę Design-Preis Grand Prix miasta Paryża. Za zaprojektowany przez nią dla ligne roset fotel MOEL otrzymała nagrodę red dot 2007 w najlepszej kategorii: „Best of the Best”. Dziś mieszka i pracuje w Paryżu. 

Projektantka będzie gościem najbliższej areny DESIGN. Temat przewodni ósmej edycji areny brzmi „Project - Process – Product”. W programie marcowego wydarzenia znajdą się wykłady, dyskusje i prezentacje oscylujące wokół tematyki poświęconej etapom projektowania produktu.

Jako organizator wydarzenia obserwujemy, że z każdym rokiem rośnie wiedza o korzyściach płynących ze współpracy z projektantami. I tę wiedzę staramy się co roku poszerzać, omawiając trendy i dyskutując o problemach i możliwościach, jakie pojawiają się w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Jak stworzyć atrakcyjny rynkowo produkt? Jaki model współpracy zastosować na linii przedsiębiorca – projektant? Jak znaleźć wzajemną płaszczyznę komunikacji między zaangażowanymi w procesie projektowym specjalistami? Na te i wiele innych pytań staramy się znaleźć odpowiedzi i zainspirować uczestników wydarzenia do szukania dobrych i ciekawych rozwiązań wzorniczych – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu.

arena DESIGN podzielona jest na pięć stref tematycznych: FORUM, w ramach którego odbywają się wykłady, prelekcje i prezentacje, TOP DESIGN - wystawa finalistów konkursu TOP DESIGN award, INNOWACJE - prezentacja oferty nowoczesnych materiałów i rozwiązań technologicznych dla projektantów i architektów, KREATYWNI - oferta designerów, architektów wnętrz, biur i pracowni projektowych, a także instytucji i stowarzyszeń, wspierających rozwój wzornictwa. Ostatnia strefa EDUKACJA przeznaczona jest dla promocji uczelni wyższych, kształcących projektantów wzornictwa przemysłowego i architektów.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!