REKLAMA

Inspiracje – Warsztaty Architektury Praktycznej

ps | 13 maj 2016 10:59 0
Fot. Plakat prasowy

Inspiracje to najnowsza edukacyjna inicjatywa pracowni architektonicznej Nizio Design International. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się w Warszawie już 19 maja przy ulicy Inżynierskiej 3 w Warszawie, pod hasłem „Sztuka Betonu – kreacja i technologia”.

Warsztaty skierowane są do profesjonalistów działających już w obszarze przemysłów kreatywnych: architektów, projektantów, designerów, jak również do studentów oraz absolwentów kierunków politechnicznych i artystycznych. Mają na celu dogłębne teoretyczno-praktyczne ujęcie tematów związanych z codzienną praktyką zawodową, ale też upowszechnienie specjalistycznej wiedzy i wymianę doświadczeń ekspertów zaangażowanych do współpracy przy projekcie. Warsztatowo-wykładowa formuła zajęć i multimedialne prezentacje pozwolą uczestnikom na swobodną interakcję z prowadzącymi, na zapoznanie się z technikami i materiałami niezbędnymi w pracy.

Część teoretyczną rozpocznie wykład Mirosława Nizio, architekta, rzeźbiarza, designera, właściciela pracowni Nizio Design International, który opowie o własnych doświadczeniach w pracy z betonem, omówi przykłady wykorzystania betonu w architekturze, także przez pryzmat problemów wykonawczych związanych z tym tworzywem. Natomiast wykład Tomasza Fudali, historyka i krytyka sztuki, kuratora w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, będzie dotyczył historii betonu w architekturze, wykorzystania materiału w budowaniu i kreowaniu przestrzeni.

Eksperci prowadzący zajęcia w poszczególnych odsłonach cyklu, położą szczególny nacisk na praktyczne i artystyczne wykorzystanie technologii oraz materiałów, w myśl zasady, że materiał nie jest zwykłym produktem tylko tworzywem, które nadaje ostateczny kształt projektowi. Kameralny charakter warsztatów ułatwi zgłębienie wiedzy, da komfort podczas zajęć w części praktycznej i indywidualnych konsultacji z architektami, technologami, historykami sztuki.

Warsztaty będą odbywały się cyklicznie przy współudziale partnerów reprezentujących różne branże. Każdy z warsztatów będzie poświęcony innemu tematowi, dzięki czemu uczestnicy będą mogli zgłębić zagadnienie, jego teoretyczne i praktyczne aspekty, skonfrontować swoją wiedzę i doświadczenie z praktykami, odbyć dyskusje i konsultacje. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Opieką merytoryczną oraz moderowaniem dyskusji warsztatowych zajmie się Kuba Szreder – socjolog, kurator oraz twórca interdyscyplinarnych projektów badawczych w Polsce i Wielkiej Brytanii.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!