REKLAMA

Inteligentny dom może być piękny

Redakcja Archiconnect | 14 lut 2018 13:31 0

Kiedy mówimy o smart home zwykle przed oczami mamy skomplikowany system oraz wizję kucia ścian. Tymczasem dom czy mieszkanie można uczynić inteligentnym bez tego zamieszania, dzięki polskiemu i bezprzewodowemu systemowi FIBARO.

W każdym kącie

Różne elementy systemu możemy umieścić w interesujących nas pomieszczeniach, a zaczną się one komunikować z centralką systemu i współdziałać. Do nas należy decyzja, gdzie, ile i jakich urządzeń potrzebujemy. Całym systemem możemy zarządzać za pomocą aplikacji na smartfonie lub przez komputer.

Bezpieczeństwo i komfort

FIBARO oferuje szereg elementów, które znajdą zastosowanie w różnych pomieszczeniach domu i sprawią, że stanie się on bardziej bezpieczny i komfortowy. W kuchni i łazience przydają się czujniki zalania. Te niewielkie urządzenia potrafią wykryć wodę i zaalarmować użytkownika, a jeśli dom wyposażony jest w elektrozawór, to system odetnie główny dopływ wody. Urządzenia takie jak czujniki ruchu oraz otwarcia i zamknięcia drzwi lub okna sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.
Wszystkie elementy mają niewielkie rozmiary i design, który pasuje do większości współczesnych pomieszczeń. FIBARO jako jedyna polska firma sprzedaje swoje urządzenia w Apple Store, co oznacza, że musi spełniać kryteria również w dziedzinie wzornictwa.

W nowym domu

Systemy smart home coraz częściej są elementami nowych domów i mieszkań, a architekci zakładają ich wykorzystanie już na etapie projektu. FIBARO posiada dedykowany program współpracy, w którym konsultant firmy doradza architektom i inwestorom przy planowaniu inwestycji.

Więcej informacji: www.fibaro.com

Większość produktów FIBARO będzie można zobaczyć i przetestować podczas targów 4Design Days w Katowicach na stoisku firmy. Serdecznie zapraszamy również osoby chcące dowiedzieć się jak będą wyglądały domy przyszłości na prelekcję Mikołaja Pertka, Country Managera FIBARO, która odbędzie się w piątek 16 lutego 2018 r. na terenie targów.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!