REKLAMA

Interesujące systemy rolet Mat-Pol

Wschodni Klaster Budowlany | 14 lis 2014 11:27 0

Firma Mat-Pol należąca do Wschodniego Klastra Budowlanego posiada w swojej ofercie systemy rolet rekomendowanych dla budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego.

Rolety systemów adaptacyjnych przeznaczone są do stosowania w istniejących budynkach. W systemach tych roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub montowana w ościeżach. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym dopasowanym do wyglądu budynku.

Systemy podtynkowe przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, a także w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża. Rolety w systemach podtynkowych wpasowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Pozostałe elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien.

Rolety systemu nadprożowego przeznaczone są do stosowania w nowo wznoszonych budynkach. Dzięki specjalnej technologii zastosowaniu tzw. „twardego styropianu” w konstrukcji skrzynki, rolety w tym systemie odznaczają się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, pozwalając na znaczne obniżenia kosztów ogrzewania zimą, a latem na ochronę wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem. Wspomniana budowa gwarantuje również bezproblemowe wykończenie elewacji.

 

Innowacyjny system rolet nadstawnych jest propozycją skierowaną do osób, które oczekują nowoczesnego, wszechstronnego systemu. Rolety w tym systemie mogą być zastosowane zarówno w nowo wznoszonych obiektach jak również podczas modernizacji już istniejących.

Konstrukcja systemu umożliwia zabudowę skrzynki roletowej z obu stron, z jednej strony, jak również montaż bez zabudowy. Dzięki piance wypełniającej, profile odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową. Wewnętrzne ocieplenie skrzynki w znaczny sposób zwiększa jej izolacyjność termiczną.

Skrzynka rolety wbudowana pod nadproże stanowi wraz z elewacją budynku integralną jej część. Czoło skrzynki jest jednocześnie podkładem pod dowolny materiał wykończeniowy (np. styropian, tynk, klinkier), dzięki czemu pozostaje ona niezauważalnym elementem fasady.

Elementy systemu nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi czy nadproża. Sterowanie roletami może odbywać się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym, pozwalającym na ich komfortową obsługę. Wszystkie detale systemów opracowano tak, aby z łatwością komponowały się z każdą wielkością skrzynki.

 

klaster wschodni

Dane kontaktowe:

Wschodni Klaster Budowlany

Rynek Kościuszki 2 

15-091 Białystok

tel/fax. 85 652 61 07

ARTYKUŁ SPONSOROWANY.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!