REKLAMA

Inwestycja Angel Wawel ukończona

RZ | 26 sie 2015 08:28 0

Z końcem sierpnia br. kompleks luksusowych apartamentów zlokalizowany u podnóży Wawelu, zostanie oddany do użytku. Jeszcze we wrześniu inwestor przewiduje pierwsze odbiory mieszkań.

Kompleks Angel Wawel pomieścił 223 apartamenty wraz z obszerną część wspólną dostępną dla wszystkich mieszkańców.

Do ich dyspozycji zostanie oddana strefa SPA z basenem i dwiema saunami z systemem dostępu na odczyt linii papilarnych (Angel Wawel wprowadza ten system jako pierwszy deweloper w Polsce): suchą cedrową i parową, strefa fitness z siłownią wyposażona w sprzęt renomowanej firmy Technogym, strefa residence lounge, wyposażona w meble duńskiej firmy Bo Concept, biblioteka, sala kinowa, pokój gier, cafe bar, kącik dla dzieci i winiarnia. Kompleks jest wyposażony w całodobowy monitoring i usługi concierge, w lobby wejściowym wisieć będą lampy Zahy Hadid.

Wewnętrzny ogród, zaprojektowany przez Matta Jamesa, ozdabiają rzeźby Bronisława Chromego. starej części korytarze ozdabiać będą zabytkowe piece i freski.

Zabytkowa adaptacja

Angel Wawel to jeden z pierwszych w Krakowie projektów adaptacji zabytkowych budynków do funkcji mieszkalnych na tak dużą skalę, przy uwzględnieniu ich artystycznego i historycznego aspektu.

Renowacja kompleksu odbyła się w oparciu o projekt paryskiego biura Gottesman-Szmelcman. W skład inwestycji wchodzi odnowiony zespół budynków klasztornych, ufundowany w XVI wieku siostrom Koletkom. W 1882 r. dobudowano narożną kaplicę.

Do dawnej siedziby sióstr Koletek został dobudowany pięciopiętrowy budynek, mieszczący prywatne apartamenty, natomiast w byłej kaplicy, zdobionej polichromiami Jana Bukowskiego, powstał 700-metrowy Royal Apartment, pierwszy taki w Polsce.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!