REKLAMA

Jak projektować dobrze - radziło Studio Dobrych Rozwiązań w Toruniu

m | 18 maj 2017 12:38 0

Rok temu byliśmy w Bydgoszczy, więc dla równowagi tym razem wybraliśmy Toruń na kolejne spotkanie z projektantami wnętrz. Studio Dobrych Rozwiązań zawitało do kujawsko-pomorskiego, by pokazać ciekawe produkty do wnętrza, ale przede wszystkim – by skłonić do rozmyślań o tym, jak powstaje dobry design.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykl warsztatów dedykowanych osobom zajmującym się projektowaniem wnętrz. Odbywa się w całej Polsce i jest miejscem prezentacji technologii, produktów, nawiązywania biznesowych relacji oraz dyskusji o współczesnych trendach w projektowaniu wnętrz. Do Torunia wydarzenie zawitało po raz pierwszy – tym razem na szkoleniu zjawiło się prawie 70 uczestników.

Jaka jest rola designu w życiu i pracy projektantów? Jak powstaje dobry projekt i dlaczego niektóre idee wzornicze są uniwersalne? O tym m.in. w swoim inspirującym wykładzie na otwarcie spotkanie opowiadał dr Jan Sikora - wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Architektura Przestrzeni Kulturowych oraz założyciel autorskich pracowni Sikora Wnętrza i Marek+Sikora Architektura.

Po tym nastał czas, by pokazać jak idee i oryginalne pomysły znajdują przełożenie na produkty i technologie.

Dariusz Jędrzejczak, pokazał niezwykle szerokie zastosowania jakie oferuje szkło Colorimo we wnętrzach i architekturze. Kamil Sykut opowiedział jak łazienkowe lustra marki Ruke mogą być wyjątkowym uzupełnieniem nowoczesnej, funkcjonalnej łazienki. Na zakończenie pierwszej części Konrad Zabiełło z firmy Archicad pokazał jak precyzyjnym i kompleksowym środowiskiem pracy jest oprogramowanie tej marki.

Po przerwie Sabina Libera z Freedom Nieruchomości Bydgoszcz opowiadała o tajnikach pracy home stagera i jak praca projektanta może być cennym elementem podnoszącym atrakcyjność nieruchomości. Z kolei Anna Spalony z firmy CAD Projekt K&A udowodniła, że dobre oprogramowanie do projektowania wnętrz jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym podnieść efektywność pracy architekta wnętrz.

Toruń był też miejscem dwóch debiutów firm podczas Studia Dobrych Rozwiązań. Szymon Tomecki reprezentujący markę Modern Line pokazał jakie możliwości daje zastosowanie betonu architektonicznego w projektach. Z kolei Damian Gawron z firmy PalleteCAD pokazał nowinki technologiczne – takie jak m.in. wirtualna rzeczywistość - które zmieniają sposób pracy projektanta.

Niemal na zakończenie Tomasz Kwarta z firmy Pergo pokazał jak trwałe i wytrzymałe na ekstremalną eksploatację są podłogi tej marki – podzielił się również przykładami praktycznych wdrożeń podłóg winylowych we wnętrzach komercyjnych. Spotkanie tradycyjnie zamknął Michał Dmitrowicz, head of social media team w Ströer Digital Media, który radził jak profesjonalnie dbać o markę osobistą architekta wnętrz.

Studio Dobrych Rozwiązań to okazja do spotkania się w kameralnym gronie, zawierania nowych znajomości biznesowych oraz rozwoju swojego warsztatu. W tym roku spotkamy się w 16 innych miastach. Szczegóły na www.sdr2017.pl.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!