REKLAMA

Jak współpracują polscy designerzy?

| 17 sty 2014 13:07 0

W warszawskiej galerii Plac Unii City Shopping na początku 2014 roku powstał ekskluzywny butik Potis&Verso. To efekt współpracy Potis&Verso, polskiej marki odzieżowej, z Forbis Group – firmą zajmującą się projektowaniem i realizacją powierzchni komercyjnych.

Głównym założeniem projektowym butików Potis&Verso było stworzenie jasnej, otwartej przestrzeni, która będzie tłem dla prezentowanych produktów. Wybraliśmy złamaną biel, która stała się bazą dla lekkich mebli. Dla ocieplenia wnętrza i podkreślenia klasycznego charakteru wprowadziliśmy drewno w posadzce. Mocnym elementem tego wnętrza jest również sufit. Zastosowano na nim trzy barwy – złamaną biel, beż i ciemny brąz we wnękach – podkreśla Anna Oksiuta, architektka Forbis Group. Dopełnieniem stały się tkaniny w odcieniach kawy z mlekiem zastosowane w przymierzalni czy na fotelach oraz miękka, srebrzysta wykładzina położona w przymierzalni.
Przestrzeń butiku została podzielona na część sprzedażową, przymierzalnie z dość dużą poczekalnią oraz zaplecze. Inwestorowi zależało, żeby klientki czuły się w przymierzalniach wygodnie, a osoby towarzyszące im w zakupach miały gdzie usiąść i się zrelaksować – dodaje Oksiuta.
Wszystkie meble zostały zaprojektowane na indywidualne zamówienie dla marki P&V.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!