REKLAMA

Jaka przyszłość czeka architekturę Śląska?

4 Design Days | 09 lut 2016 21:36 0
Zapraszamy na 4 Design Days do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach

Jaka przyszłość czeka postindustrialne obiekty na Śląsku? Zastanawiać się nad tym będą uczestnicy sesji „Śląsk: Projekt rewitalizacja” podczas 4 Design Days w Katowicach. Wśród prelegentów m.in. Agnieszka Kaczmarska, prezes SARP w Katowicach.

Czy ważna jest dla nich śląska architektura? Wielu architektów i deweloperów uważa, że współczesna architektura nie powinna odcinać się od tradycji jako skarbnicy dobrych wzorców. W śląskiej tożsamości silnie osadzony jest familok. Tu bezcenne okażą się spostrzeżenia gości sesji – Agnieszki Kaczmarskiej, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich w Katowicach i Krzysztofa Zalewskiego, założyciela pracowni Zalewski Architecture Group.

Zaproszeni: Jacek Piwkowski, wiceprezes zarządu Millenium Inwestycje, Michał Sapota, prezes zarządu Murapol SA i Dawid Stolarczyk, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. Deweloperstwa Dombud SA podzielą się swoimi doświadczeniami w tworzeniu atrakcyjnej oferty mieszkaniowej na Śląsku.

W dyskusji nie zabraknie włodarzy śląskich miast: Prezydenta Bytomia Damiana Bartyli i Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza. W obu tych śląskich miastach jest wiele znakomitych przykładów architektury postindustrialnej, która tworzy krajobraz Śląska.

Sporo z nich doczekało się udanej rewitalizacji, choć to trudny i kosztowny proces. Głównie dlatego, że tereny i obiekty po przemyśle wydobywczym trudniej zaadaptować na mieszkania niż na przykład te po przemyśle włókienniczym, jak to się dzieje w Łodzi. Jaka zatem przyszłość czeka postindustrialne obiekty na Śląsku? Tego dowiemy się podczas sesji „Śląsk: Projekt rewitalizacja”. Debata odbędzie się 12 lutego o godzinie 11.30 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w ramach 4 Design Days.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!