Placówka prezentująca dorobek wielkiej uczonej wzbogaci swoje funkcje. Do dyspozycji muzeum będzie cała kamienica, od piwnic po strych, gdzie zostaną ulokowane sale konferencyjne i wystawy czasowe. Drugie piętro będzie służyć administracji, pierwsze i parter zajmą sale wystawowe, czytelnia, sala wykładowa, kasy, sklepik muzealny. W piwnicy zostanie pomieszczone archiwum i magazyn zbiorów.
Przyszły najemca kamienicy – muzeum Marii Skłodowskiej-Curie prowadzone przez Polskie Towarzystwo Chemiczne - zwraca uwagę, że zmodernizowana i powiększona powierzchnia użytkowa kamienicy pozwoli na prezentacje nie tylko dorobku noblistki, ale także na przedstawienie historii chemii polskiej oraz postaci wybitnych naukowców – chemików, jak Jędrzej Śniadecki czy Ignacy Mościcki. Muzeum wypełni także swą misję edukacyjną, bowiem w odnowionej kamienicy znajdzie się miejsce na salę laboratoryjną, pozwalającą na prowadzanie zajęć z uczniami.
ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!