REKLAMA

Karim Rashid projektuje po skandynawsku

Redakcja Propertydesign.pl | 14 marz 2017 15:15 0
047616_1140.jpg

Karima Rashida znamy z przeróżnych projektów - tworzył zarówno dywany, dekoracje ścian, oświetlenie, ceramikę łazienkową, masę użytecznych (albo i nie) drobiazgów, jak też całościowe koncepcje wnętrz. Tym razem Rashid zaprojektował meble dla trzech marek należących do Grupy Kinnarps.

Współpraca Grupy Kinnarps z Karimem Rashidem zaowocowała trzema nowymi meblami, które projektant stworzył specjalnie dla marek - Materia, NC i Skandiform. Są wśród nich: stołek barowy Kaloo (Materia), wielofunkcyjne krzesło Manhattan (NC) oraz fotel Phaze (Skandiform).

- Praca z międzynarodowymi projektantami, mająca na celu rozszerzanie naszych projektów i docieranie do globalnego rynku, stanowi część naszej strategii. Skoro odnieśliśmy wielki sukces w Ameryce Północnej, logiczne wydawało się podjęcie współpracy z projektantem ze Stanów Zjednoczonych - mówi Thomas Johannesson, dyrektor generalny Materii, NC i Skandiformu. Zwykle nie pracujemy z tym samym projektantem przy projektach dla wszystkich trzech marek, ale po spotkaniu z Karimem w Nowym Jorku zdecydowaliśmy się zrobić wyjątek. Jego celem jest zawsze coś niespodziewanego, a to pokrywa się z naszą ambicją, by nasze marki były innowacyjne i kreatywne - dodaje.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!