REKLAMA

Kati Meyer-Brühl nagrodzona za ekologiczne projekty

Mariusz Golak | 07 lip 2014 10:28 0

Chess i JO, projekty autorstwa niemieckiej designerki, Kati Meyer-Brühl, otrzymały "Green Good Design Award 2014". To prestiżowe wyróżnienie przyznawane dla architektów, którzy w swoich pracach uwzględniają aspekty ekologiczne.

Pomysłodawcami "Green Good Design Award" są The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies oraz The Chicago Athenaeum. To nowa odsłona przyznawanej od 1950 roku nagrody "Good Design", której inicjatorami byli: Eero Saarinen, bracia - Charles i Ray Eames oraz Edgar Kaufmann Jr. 

Podstawowym założeniem "Green Good Design Award" jest zaszczepienie zarówno w świadomości społeczeństwa, jak również projektantów konieczności kreowania najbliższego otoczenia z uwzględnieniem aspektów prośrodowiskowych. Ma się to odbywać na wielu płaszczyznach, poczynając od doboru biodegradowalnych materiałów po ich produkcję przy jednoczesnej redukcji toksycznych substancji emitowanych do atmosfery.

Doskonale w te postulaty wpisują się projekty JO i chess autorstwa Kati Meyer-Brühl, które są w pełni przyjazne dla środowiska i z takich też materiałów wyprodukowane. Mają one postać mobilnych modułów, które można dowolnie ze sobą łączyć, zmieniając w ten sposób styl aranżacji. Rozwiązanie daje możliwość kreowania elastycznego wnętrza.  

Poza tym meble mają wymienne obicia na podstawę siedziska i oparcie. Można przy tym mieszać ich kolory i materiały. W ten sposób użytkownik zyskuje nie tylko więcej możliwości kształtowania wnętrza, ale również wydłuża żywotność mebla. A przecież, jeśli ktoś ma możliwość zmiany obić i nowego ustawienia modułów, nie jest zmuszony kupować po pewnym czasie kolejnych mebli. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!