REKLAMA

Kati Meyer-Brühl otrzymała nagrodę "Green Good Design"

mg | 26 maj 2015 12:01 0

Projekty "Papillon" i "Les Copains" autorstwa Kati Meyer-Brühl zdobyły "Green Good Design Award 2015". Ta prestiżowa nagroda, przyznawana przez The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design", stanowi dowód uznania dla designu, który wykorzystuje rozwiązania prośrodowiskowe.

Obydwa projekty pochodzą z roku 2014. Forma fotelu "Papillon" została zainspirowana naturą. Zbudowany jest on z przyjaznych środowisku materiałów. Mechanizm składania pomaga wygodnie go przewozić, a w razie potrzeby - przechowywać na niewielkiej powierzchni. Poduszki oferowane w trzech rodzajach mają zdejmowane obicia.

Z kolei program "Les Copains" obejmuje krzesła i stołki, a od 2015 roku również krzesła barowe, leżanki i stoły. Charakterystycznym elementem tych mebli jest ręcznie oplatany, dekoracyjny sznurek, pełna gracji metalowa rama z różnorodnym wykończeniem powierzchni i ciekawe dodatki. Plecionka z jednej strony nadaje "Les Copains" indywidualny charakter, z drugiej zaś, dzięki wysokiej odporności i możliwości jej odnawiania, sprawia, że okres życia produktu jest przez to praktycznie nieograniczony.

Ze względu na sposób wykonania "Papillon" i "Les Copains" można używać zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!