REKLAMA

Kids Love Design – festiwal designu dla dzieci

ps | 21 marz 2016 12:53 0
Fot. Plakat prasowy

O 5 zmysłach – pod tym hasłem odbędzie się kolejna już 5 edycja festiwalu Kids Love Design w Szczecinie. Młodzi i starsi będą mogli poddać się refleksjom nad rolą i miejscem zmysłów w życiu, sztuce i projektowaniu.

Współczesna kultura uprzywilejowała społecznie wzrok i słuch. Dotyk, smak i zapach „zepchnęła” w przestrzeń prywatną codziennego doświadczania. Zmysły zostały od siebie oddzielone, a tym samym możliwe doświadczanie świata „spłaszczone”. Tegoroczna edycja KLD inspiruje do ponownego obudzenia i zintegrowania 5 zmysłów człowieka. Przesłanie to dotyczy zarówno artystów, projektantów, odbiorców sztuki, jak i każdej osoby świadomie poruszającej się po meandrach współczesnego świata. Najważniejszym punktem programu 5. edycji będzie wystawa „Projekt Człowiek – Dizajn Ma Sens”. Ukazuje ona aspekty projektowania oraz podstawowe cechy polskiego designu w kontekście zmysłówczłowieka. Na wystawę składają się obiekty materialne, animacje, ilustracje, jednak przede wszystkim doświadczenia interaktywne. Każdy element wystawy wytwarzany tradycyjnie, manufakturowo bądź powstały przy wykorzystaniu innowacyjnych i zaawansowanych technologii – wprowadza w fascynujący świat doznań. Wystawa, dzięki wykorzystaniu takich technologii jak rozszerzona rzeczywistość (AR) i wirtualna rzeczywistość (VR), ma charakter ściśle interaktywny i skupia się na doświadczaniu przez zabawę, a przez to angażuje wszystkie zmysły. 5. edycja festiwalu to także wyjątkowa szansa na spotkanie warsztatowe z Martą Siembab.

Jestem jedynym polskim senselierem, niezależnym ekspertem przekazującym wszechstronną wiedzę związaną ze zmysłem węchu. Działam na terenie całej Europy szkoląc profesjonalistów z branży perfumiarskiej i przekładam język zmysłów na praktyczne rozwiązania dla biznesu – mówi Marta Siembab.

Festiwal rokrocznie oswaja z pojęciem designu w sposób przystępny i swobodny. Poprzez aranżację przestrzeni wystawienniczej tworzy miejsce do wspólnej zabawy, nauki oraz doświadczania tego, czym design jest. Festiwal to także warsztaty. W tym roku jeszcze więcej miejsca zajmuje doświadczanie przez zabawę, mniej prezentowanie sztuki i designu. Festiwal zostanie otwarty 6 maja br. w szczecińskiej Trafostacji. Udział w festiwalu jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!