REKLAMA

Kompleks Warsaw Spire oznakowany przez Advertis

ps | 01 lip 2016 12:57 0

Firma Advertis wykonała systemem informacji wizualnej dla największej inwestycji na biznesowej mapie Warszawy. Prace przy oznaczeniach Warsaw Spire trwały około 1,5 roku. Advertis jest również wykonawcą instalacji artystycznej ArtWalk, firma pracuje aktualnie nad kolejnymi realizacjami w ramach placu Europejskiego.

Warsaw Spire, zrealizowany przez Ghelamco Poland, to obecnie najbardziej prestiżowy adres na biznesowej mapie Warszawy. Kompleks biurowy stanowią wysoki na 220 metrów budynek wieżowy oraz dwa 55-metrowe budynki, które łącznie oferują ponad 109 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Kondygnacje naziemne połączone są z pięcioma piętrami parkingów o powierzchni ponad 50 tys. metrów kwadratowych. Zespół Advertis został zaangażowany do oznakowania części podziemnej oraz przestrzeni wspólnych budynków.

Warsaw Spire to bardzo ambitna realizacja nie tylko ze względu na skalę, lecz także złożoność projektu. Jestem bardzo dumny z tego, że bierzemy udział w tworzeniu tak nowoczesnej przestrzeni biznesowej w Warszawie, wykorzystując przy tym spectrum możliwości naszego parku technologicznego. Udało się uzyskać oczekiwane wrażenie wtopienia liter w ścianę, co nie było prostym zadaniem ze względu na niejednorodną fakturę ich tła. Ciepły odcień światła został dopasowany do oświetlenia całego budynku, dzięki czemu widoczny z zewnątrz logotyp przykuwa spojrzenia i zaprasza odwiedzających – mówi Paweł Gardasiewicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Advertis.

Projekt obejmował oznakowanie parkingów oraz holi windowych i klatek schodowych, a także wykonanie logotypów najemców na elewacjach budynków.

Na szczególną uwagę zasługuje wjazd od strony ul. Grzybowskiej, gdzie wykonana została obudowa rampy zjazdowej ze szklaną balustradą z gradientowym nadrukiem. Konstrukcja z aluminium i szkła doskonale komponuje się z widokiem na wieżę A, która wyrasta ponad linią balustrady. Odwiedzający Warsaw Spire prowadzeni są od samego wjazdu na parking aż do punktu docelowego dzięki przejrzystemu systemowi tablic i nośników nawigacyjnych.

Osobne oznaczenia zostały wdrożone dla oznakowania ścieżki dla rowerzystów, dzięki której mogą bezpiecznie poruszać się po przestrzeni parkingu. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!