REKLAMA

Konkurs dla młodych projektantów

ps | 24 lut 2016 10:21 0
Fot. Plakat prasowy

Jego celem jest zainspirowanie młodych projektantów do korzystania z materiału, którego zastosowania są niemal nieograniczone.

Konkurs Guardian Student Design Challenge 2016 adresowany jest do młodych projektantów. Organizatorzy zachęcają do nadsyłania kreatywnych propozycji zastosowań szkła antyrefleksyjnego Guardian Clarity we wnętrzach: domach, miejscach pracy i/lub na potrzeby konkretnych przedsięwzięć.

Na potrzeby konkursu uczestnicy są proszeni o zgłębienie następujących tematów:

  • Dom – przedmioty codziennego użytku, które odpowiadają potrzebom jednostki i całej rodziny;
  • Praca – produkty, które pomagają w wykonywaniu zadań służbowych, a jednocześnie są atrakcyjne, komfortowe i wydajne;
  • Rozrywka – produkty, które zapewniają większy komfort publiczności – lepszą widoczność oraz bezpieczeństwo podczas uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych i innych.

Zgłoszenia będą oceniane pod względem:

  • Innowacyjności
  • Funkcjonalności 
  • Wykorzystania szkła Guardian Clarity 
  • Estetyki 
  • Wartości użytkowej 
  • Możliwości realizacji

Po zgłoszeniu nowego zastosowania studenci będą mogli wykorzystać zasoby online firmy Guardian, np. informacje dotyczące obróbki oraz specyfikacje materiałów, tak by przyspieszyć prace nad przekształceniem koncepcji w całkowicie funkcjonalny projekt.

Zwycięzcy otrzymają nagrody odzwierciedlające zarówno wagę wyzwania, jak i wymogi jakościowe konkursu.

Jury wybierze od 3 do 5 finalistów, którzy powalczą o następujące nagrody:

1. miejsce = 10 000 euro
2. miejsce = 5 000 euro
3. miejsce = 2 500 euro

Ponadto organizator przygotuje wystawę zwycięskich projektów, którą zaprezentuje na swoim stanowisku podczas targów Glasstec w Düsseldorfie, w Niemczech, w dniach 20-24 września 2016. Dzięki temu zwycięzcy będą mogli zaprezentować się przed międzynarodową, profesjonalną publicznością.

Oprócz tego firma oficjalnie ogłosi zwycięzców podczas konferencji prasowej, która będzie miała miejsce podczas targów Glasstec oraz wręczy Certyfikaty każdemu z finalistów.

Swoje zgłoszenia można rejestrować na stronie konkursu Guardian Student Design Challenge. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 czerwca. Jurorzy dokonają oceny zgłoszeń i wyłonią finalistów do dnia 1 sierpnia. Następnie, 15 września zwycięzcy zostaną wybrani, a ich uroczyste ogłoszenia nastąpi podczas targów Glasstec, 20 września.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!