REKLAMA

Konkurs Dobry Wzór: Poznaj Designera Roku 2014

Źródło: Instytut Wzornictwa Przemysłowego | 27 paź 2014 14:45 0
portret_dr_Piotrowski.JPG Dobry wzór Designer roku 2014

Nagroda specjalną przyznawaną przez Bożenę Gargas prezesa IWP dla najlepszego polskiego projektanta, otrzymał Bartosz Piotrowski. Nagroda Designer Roku przyznawana jest podczas konkursu Dobry Wzór, organizowanego corocznie przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP).

Dobry Wzór 2014 to konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku odbył się po raz dwudziesty pierwszy.

Konkurs ten Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje od 1993 roku. To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. 

Bartosz Piotrowski jest osobą współodpowiedzialną za to, że nasz kraj tak szybko dogonił światową czołówkę producentów pojazdów szynowych. To jego działania udowodniły, i każdego dnia przypominają, że wzornictwo pomaga poznawać potrzeby użytkowników i na nie odpowiadać, że to design definiuje funkcjonalność, przełożoną na ergonomię, rozwiązania techniczne i wreszcie estetykę.

Projekty pojazdów szynowych to oczywiście nie jedyny dorobek zawodowy projektanta, ale w tym obszarze imponująca praca zespołowa pod jego kierownictwem i pełny profesjonalizm pozwalają powszechnie zrozumieć przełożenie wzornictwa na wyniki finansowe przedsiębiorstw, na budowę marki, a tym samym na rozwój gospodarki - podkreślała w swoim uzasadnieniu prezes IWP, Bożena Gargas.

Designer Roku 2014

Bartosz Piotrowski (ur. 1973) w latach 1994-1998 studiował na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom otrzymał w 2006 roku na Wydziale Architektury i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie obronił doktorat w 2010 roku. Od 2005 roku pracuje w Pesa SA, gdzie obecnie jest szefem Działu Przemysłowego Projektowania w Departamencie Badań i Rozwoju. Stworzył ponad tuzin projektów kolejowych pojazdów. Od 2010 roku wykłada na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Z Kamilą Kamińską prowadzi Circle Studio Projektowe.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!