REKLAMA

Konkurs: efektywny energetycznie dom nie musi być drogi i brzydki

Źródło: Rockwool | 29 paź 2014 08:00 0
rockwool konkurs multi eko dom.jpg

Po raz trzeci rusza konkurs Multi EKO Dom, na projekt domu jednorodzinnego łączącego maksymalną opłacalną ekonomicznie efektywność energetyczną z estetyką i komfortem użytkowania. Zwycięska praca otrzyma 10.000 zł.

Konkurs Multi EKO Dom to regularna inicjatywa i stała część kampanii społecznej Szóste paliwo, która skupia się na powszechnej edukacji w zakresie budownictwa efektywnego energetycznie

Zadaniem uczestników, podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, jest zaprojektowanie domu jednorodzinnego, łączącego maksymalną efektywność energetyczną, odpowiednio uzasadnioną opłacalnością dobranych rozwiązań w porównaniu do domu spełniającego minimalne dzisiejsze wymagania, niebanalną estetykę oraz dającą szerokie możliwości funkcjonalność. 

Projekty zgłaszane do konkursu muszą zawierać rozwiązania oparte na skalnej wełnie Rockwool. Prace powinny składać się z. przekrojów i wizualizacji w skali 1:100, a także charakterystyki energetycznej i ekonomicznej wraz z opisem projektu i zastosowanych rozwiązań.

W konkursie wziąć udział można indywidualnie lub grupowo. Prace składać można do 30 czerwca 2015 roku. Na zwycięzców czekają trzy nagrody finansowe – 10.000 zł, 5.000 zł i 3.000 zł.

Brać przykład z najlepszych

Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, tak i tym razem prace poddane zostaną analizie na trzech głównych płaszczyznach. Jeden projekt może uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Za funkcjonalność i estetykę oraz uzasadnienie rozwiązań pod względem ekonomicznym można zdobyć po 30 punktów. Dogłębniej oceniony zostanie dobór rozwiązań energetycznych – tutaj otrzymać można aż 40 punktów.

Dobrym pomysłem dla tegorocznych uczestników może się okazać zainspirowanie się pracami, które zdobyły uznanie jurorów w poprzednich edycjach.

2 komentarze. Skomentuj!