REKLAMA

Konkurs Hansgrohe "Select Yourself" 2014: prezentujemy zwycięskie projekty

Redakcja Archiconnect | 15 wrz 2014 08:00 0

Prezentujemy zwycięski projekt Konkursu Hansgrohe "Select Yourself" 2014 wraz z  3. konkursowymi pracami, którym Jury przyznało równorzędne wyróżnienia.

 W czasie Finału Konkursu "Select Yourself", który odbył się 5 września br., każdy z uczestników  zaprezentował jurorom swój projekt łazienki i jego makietę. Jury pod przewodnictwem Marii Tyniec przyznało nagrodę główną w wysokości 10 tys. zł i trzy równorzędne wyróżnienia po 3 tys. zł każde.

Zwycięski projekt: modułowa łazienka

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył projekt łazienki z wanną dla singla autorstwa Agnieszki Konopki. Jury dostrzegło potencjał oryginalnego pomysł modułów ukrywających instalacje, który pozwala na łatwy i szybki montaż ceramiki sanitarnej, baterii, oświetlenia, ogrzewania. Moduły zawierają dodatkowo płytkie szafki na kosmetyki i środki czystości. Nietrudno sobie wyobrazić także ich inne wykorzystanie.

Elementy łączą się we wstęgę, która oplata wnętrze stając się mocnym i wyrazistym motywem wystroju. Nie narzuca przy tym stylu łazienki ponieważ ściany mogą być wykończone w dowolny sposób. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które można zastosować do każdej łazienki.

Wyróżnienie projekty

Jedno z trzech wyróżnień zdobył projekt łazienki hotelowej autorstwa Zuzanny Kurzawy.Projekt został wyróżniony przez Jury za iluzoryczne powiększenie przestrzeni poprzez zastosowanie dużej powierzchni lustra oraz możliwość integracji wnętrza z przestrzenią na zewnątrz (przeszklona ściana). 

Drugie wyróżnienie otrzymali Agnieszka Sadlak i Michał Grzegorzak za projekt łazienki z natryskiem dla singla. Optymalne wykorzystanie zadanych 5 m² wsparte zabiegami sugerującymi większą przestrzeń zaprocentowało wygodną, przestronną łazienką i spójną, interesującą stylistyką.

Ostatnie, trzecie wyróżnienie zdobył projekt łazienki z wanną dla singla Katarzyny Sroki i Filipa Zastawnika. Zwrócił on uwagę spójnością funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań. 

Wyróżnieni projektanci

Jedno z trzech wyróżnień zdobył projekt łazienki hotelowej autorstwa Zuzanny Kurzawy.
W projekcie autorka przedstawiła przejrzystą, funkcjonalną koncepcję przestrzenną wynikającą z drobiazgowej analizy potrzeb i oczekiwań gości, jednocześnie łatwa do utrzymania w czystości dla obsługi hotelowej.

Projekt został wyróżniony przez Jury za iluzoryczne powiększenie przestrzeni poprzez zastosowanie dużej powierzchni lustra oraz możliwość integracji wnętrza z przestrzenią na zewnątrz (przeszklona ściana). Zaletą jest nadanie łazience charakteru kolejnego pokoju, w którym nie tylko oddajemy się zabiegom higienicznym, ale też odpoczywamy, co odpowiada najnowszym trendom w projektowaniu łazienek.

Drugie wyróżnienie otrzymali Agnieszka Sadlak i Michał Grzegorzak za projekt łazienki z natryskiem dla singla. Optymalne wykorzystanie zadanych 5 m² wsparte zabiegami sugerującymi większą przestrzeń zaprocentowało wygodną, przestronną łazienką, a staranny dobór wyposażenia i kontrastowych materiałów wykończeniowych (beton, drewno, żywa zieleń) – spójną, interesującą stylistyką. Wnętrze jest przyjazne, sprzyja codziennej higienie i wyciszeniu.

Ostatnie, trzecie wyróżnienie zdobył projekt łazienki z wanną dla singla Katarzyny Sroki i Filipa Zastawnika. Zwrócił on uwagę spójnością funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań. Jedne od drugich wręcz trudno oddzielić. Podobna spójność charakteryzuje także zastosowane elementy linii Select oraz Axor Bouroullec, co autorzy wychwycili i podkreślili. Zaletą projektu jest także brak udziwnień, które szczególnie w malej przestrzeni zaprzeczają wygodzie.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!