REKLAMA

Konkurs "make me!" - jeszcze możesz zgłosić swój projekt!

mg | 29 cze 2015 23:50 0
Beza Projekt - zwyciężczyni konkursu make me! w 2013 roku. Fot. Łódź Design Festival

Znajdujący się w programie „Łódź Design Festival” konkurs „make me!” to jeden z najważniejszych międzynarodowych konkursów adresowanych do młodych projektantów. Wszyscy zainteresowani mają jeszcze 3 dni, bowiem termin nadsyłania prac upływa 3 lipca br.

Konkurs adresowany jest do młodych desingerów, a także studentów i absolwentów kierunków artystycznych i projektowych, którzy rozpoczynają przygodę z tworzeniem obiektów o potencjale wdrożeniowym. Prace oceniane są dwuetapowo. W pierwszej kolejności, na podstawie przesłanych formularzy, wybranych zostaje około 20 najlepszych zgłoszeń, które prezentowane są podczas "Łódź Design Festival" na wystawie pokonkursowej.

Na tym etapie jury będzie oceniać projekty według następujących kryteriów:
– oryginalność rozwiązania projektowego,
– trafność realizacji założeń,
– walory estetyczne projektu,
– potencjał rynkowy projektu,
– jakość opisów i zdjęć załączonych w formularzu zgłoszeniowym,
– jakość wykonania modelu projektu.

W drugim etapie jury przygląda się na żywo wyselekcjonowanym prototypom i wybiera zwycięzcę, który otrzymuje nagrodę główną – "Paradyż Award" w wysokości 20 tys. zł.

Organizatorzy konkursu ustanowili granice wiekowe uczestników, które wynoszą 20-35 lat, bowiem zależało im na promowaniu twórców będących jeszcze na początku kariery projektowej.

Najważniejszym celem konkursu „make me!” jest wyłowienie i wsparcie młodych projektantów, którzy dysponują dobrymi pomysłami i są gotowi konkurować na rynku projektowym.

W jury konkursu zasiadają znane w środowisku projektowym osoby, m.in.: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Paweł Grobelny, Czesława Frejlich, Magda Kochanowska, Michał Piernikowski.

W gronie dotychczasowych zwycięzców konkursu znaleźli się: Bartosz Mucha (2008), Paulina Lis (2009), Nikodem Szpunar i Kamila Niedzwiedzka (2010), Thibaut Godart (2011), Jan Lutyk (2012), Beza Projekt (2013) oraz Blond & Bieber – Essi Johanna Glomb i Rasa Weber (2015).

Regulamin konkursu „make me!” oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.lodzdesign.com.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!