REKLAMA

Konkurs na projekt łazienki rozstrzygnięty – zobacz nagrodzonych

ps | 05 cze 2016 15:09 0
Przy ocenie prac brano pod uwagę przede wszystkim innowacyjność i oryginalność projektów, funkcjonalność zaprojektowanych przestrzeni, a także walory estetyczne. Fot. Laufen

Konkurs „Zaprojektuj Łazienkę Laufen” stworzony był dla studentów Politechniki Śląskiej. Konkurs, który odbył się w semestrze zimowym 2015/2016, zaowocował sześćdziesięcioma pracami przyszłych twórców.

Wśród nich znalazło się wiele nowatorskich i zaskakujących koncepcji. Jury musiało zdecydować się na wybór trzech najlepszych prac.

I miejsce

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył projekt Marty Dolaty. Koncepcja zakłada stworzenie oryginalnej oazy relaksu i spokoju. Całość opiera się na połączeniu sypialni z łazienką w open space. Strefę kąpielową wydzielają dwa kubiki usytuowane po bokach okalającego bryłę przeszklenia. Jeden z nich wypełnia wolnostojąca wanna, drugi miska WC z bidetem. Na dodatkowej ściance umieszczona jest umywalka, która sprawia, że wnętrze jest jeszcze bardziej intymne. Dzięki produktom serii Ino i Kartell marki Laufen wnętrze sprawia wrażenie naturalnej elegancji i niewymuszonego wyrafinowania.

II miejsce

Pretekstem do powstania projektu, który zajął drugie miejsce było wykorzystanie rozwiązań serii Palomba do stworzenia oryginalnej przestrzeni łazienkowej, z wyraźnym podziałem na strefę kąpielową, umywalkową oraz WC. Na szczególną uwagę zasługuje strefa kąpielowa, w której wanna usytuowana jest wśród roślinności przywołującej wrażenie zapomnianego ogrodu. Kamyki na podłodze dodają projektowi niezwykłego charakteru. Autorką jest Natalia Kuna.

III miejsce

Trzecie miejsce przypadło Marcie Bugajskiej. Projekt łazienki w stylu minimalistycznym, której klimatu dodaje leśne otoczenie. We wnętrzu wykorzystano produkty marki Laufen z kolekcji ILBAGNO ALESSI ONE, która dobrze współgra z połączeniem bieli oraz szarego drewna. Pomieszczenie jest przestronne i wygodne w użytkowaniu. 

W skład jury weszli: dr Krzysztof Groń, mgr sztuki Czesław Fiołek z Politechniki Śląskiej, Iwona Kaleta, product manager marki Laufen oraz Klaudia Bączek reprezentująca firmę Roca Polska. Przy ocenie prac brano pod uwagę przede wszystkim innowacyjność i oryginalność projektów, funkcjonalność zaprojektowanych przestrzeni, a także walory estetyczne.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!