REKLAMA

Konkurs na projekt toalety publicznej w Płocku

ps | 18 marz 2016 15:32 0
Przedmiotem tegorocznej edycji konkursu jest projekt koncepcyjny wolnostojącej toalety miejskiej w Płocku, której forma zostanie harmonijnie dopasowana do otoczenia. Fot. Materiały prasowe

W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Termin nadsyłania projektów upływa 09.05.2016 r., a wyniki zostaną ogłoszone 22.06.2016 r. Uczestnicy powalczą o nagrody o łącznej wartości 40 000 zł.

10 marca 2016 r. rozpoczyna się konkurs na projekt koncepcyjny toalety publicznej
w Płocku. Jest to 18-ta edycja konkursu organizowanego przez markę KOŁO, w którym uczestnicy będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 000 zł. Partnerem konkursu jest Urząd Miasta Płock. Miasto wyraziło chęć budowy toalety wg. projektu konkursowego, któremu w czerwcu 2016 r. zostanie przyznana nagroda główna!

Płock, podobnie jak Warszawa i Kazimierz Dolny położony nad rzeką Wisłą, jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów, a w sezonie letnim dodatkowo przyciąga ich bogatą ofertą festiwalową. Jednym z problemów, z jakim borykają się nie tylko odwiedzający miasto, ale również jego mieszkańcy, jest deficyt publicznych toalet. W 2015 r. ratusz rozpoczął remont toalet przy pl. Narutowicza oraz przy ul. Królewieckiej. Jednak zdaniem mieszkańców, Płock ciągle potrzebuje nowych tego typu obiektów.

Nowa toaleta dla mieszkańców Płocka

Jest to rozpoznawalna i ciesząca się dużym uznaniem społeczna inicjatywa. Co roku organizatorzy otrzymują ponad 300 prac konkursowych na projekt koncepcyjny toalety publicznej. Przykładem poprzednich realizacji konkursowych jest m.in. Pawilon Plażowy w Warszawie oraz oddana do użytku mieszkańców w listopadzie 2015 r. toaleta przy Rondzie Mogilskim w Krakowie.

Przedmiotem tegorocznej edycji konkursu jest projekt koncepcyjny wolno stojącej toalety miejskiej w Płocku, której forma zostanie harmonijnie dopasowana do otoczenia al. Antoniego Roguckiego. Na wybór lokalizacji wpływ mieli sami mieszkańcy – zgłaszając ją m.in. w ramach budżetu partycypacyjnego.

Aleja Antoniego Roguckiego to główny ciąg spacerowy, znajdujący się na największym osiedlu Płocka - Łukasiewicza. Osiedle powstało w latach 70-tych XX wieku i zdominowane jest przez zabudowę mieszkaniową wielorodzinną – wielkopłytową. W bezpośrednim sąsiedztwie lokalizacji toalety znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, szkoły (podstawowa i gimnazjum) oraz kościół. Aleja Antoniego Roguckiego stanowi miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców osiedla oraz wraz z al. Spacerową tworzy zielony ciąg pieszy, będący połączeniem ze Starym Miastem i nabrzeżem wiślanym.

Prace konkursowe oceni jury, w skład którego wchodzą m.in. Dorota Chudowska-Rączka - Przewodnicząca Zespołu ds. Estetyki Miasta Płocka, prof. Ewa Kuryłowicz – Wydział Architektury PW, APA Kuryłowicz & Associates, Jerzy Jaworski – Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski S.C., Janusz Łabuz – Płocka Pracownia Projektowa Arch, Janusz Łabuz, dr Bolesław Stelmach – Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o. o., Przemysław Powalacz - Prezes Zarządu Geberit Sp. z o.o.

Ponadto w dniach 08-15 czerwca 2015 r. na wybrane prace głosować będą internauci. Praca, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma dodatkowe wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!