REKLAMA

"Kreacje z natury". Barlinek organizuje konkurs dla projektantów

Mariusz Golak | 25 maj 2014 22:17 0
barlinek.jpg

W ramach projektu "Kreacje z natury", realizowanego przez firmę Barlinek, wiodącego w Polsce producenta podłóg drewnianych, obok warsztatów i działań o charakterze artystycznym, znalazł się również konkurs adresowany do architektów.

Przedmiotem konkursu jest projekt deski opracowany specjalnie z myślą o serii podłóg drewnianych "Smaki Życia 2015". "Smaki Życia" to kolekcja 3-warstwowych podłóg drewnianych firmy Barlinek, których premiera miała miejsce w 2011 roku. Od tej pory, każdego roku, jest ona aktualizowana o nowe wzory odpowiadające aktualnym trendom. 

Adresatami konkursu są projektanci oraz architekci wnętrz posiadający własne pracownie oraz w nich pracujący, a także studenci i absolwenci uczelni państwowych oraz szkół prywatnych kształcący się na kierunkach związanych z tematyką konkursu.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W ramach pierwszego z nich uczestnik konkursu powinien zaprezentować swoją koncepcję, wskazując źródło inspiracji oraz propozycję wnętrza, które najlepiej odda koncepcję deski. Na tej podstawie jury dokona wyboru laureatów przechodzących do kolejnego etapu. Wyłonieni uczestnicy zostaną zaproszeni na warsztaty rzemieślnicze w fabryce w Barlinku. Następnie projektanci będą musieli zaprezentować swoje projekty wraz z pełnym opisem dotyczącym wykończenia deski. Na tej podstawie jurorzy wyłonią trzy najlepsze koncepcje projektowe.Głównymi kryteriami oceny projektów będą: estetyka, pomysłowość, funkcjonalność oraz  możliwość realizacji zaproponowanych rozwiązań. W jury konkursu zasiądą: Adam Pulwicki, Szymon Hanczar, Agnieszka Stefańska, Przemo Łukasik, Dorota Karbowska-Zawadzka oraz Wojciech Trzcionka. 

Na zwycięzców konkursu "Kreacje z natury" czekają atrakcyjne nagrody:

- I miejsce - 10 tys. zł oraz możliwość wdrożenia projektu do produkcji,
- II miejsce - 5 tys. zł,
- III miejsce - 2 tys. zł.

Terminy:

do 6.06.2014 r.
Zgłaszanie projektów wzoru nowej kolekcji podłóg "Smaki Życia 2015".

18.06.2014 r.
Ogłoszenie wyników I etapu; kwalifikacja uczestników do warsztatów rzemieślniczych.

25-26.06.2014 r.
Warsztaty rzemieślnicze w fabryce w Barlinku.

1.07-31.08.2014 r.
Złożenie finalnego projektu do konkursu.

wrzesień 2014 r.
Ogłoszenie wyników konkursu.

październik 2014 r. 
Gala finałowa konkursu oraz performance podczas "Łódź Design Festival".

grudzień 2014 r.
Prezentacja prac finałowych podczas gali" Design Alive Awards".

17-20.02.2015 r.
Oficjalna premiera kolekcji podłóg "Smaki Życia 2015" podczas "Arena Design 2015" w Poznaniu.

 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!