REKLAMA

Laureaci konkursu Copper and the Home

uk | 16 lip 2015 08:31 0
 Copver - projekt - Liuba Campolo. Zdobywca pierwszej nagrody w kategorii profesjonalnych projektantów. fot. organizator konkursu

Znani są  laureaci kolejnej edycji międzynarodowego konkursu „Copper and the Home”. Celem konkursu jest popularyzowanie stosowania miedzi w projektowaniu przedmiotów codziennego użytku.

W tym roku większość nagród przypadła włoskim projektantom.

Pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowej kategorii, czyli profesjonalnych projektantów zdobyła Liuba Campolo z Włoch. Jej praca pod nazwą "Cover" jest projektem podstawki i podpórki dla roślin domowych.

Drugie miejsce w tej kategorii przyznano Francesco Costacurcie, który także pochodzi
z Włoch. Jego projekt „Delizie d’Italia” przedstawia foremki do ciasta w kształcie najważniejsze zabytków poszczególnych regionów kraju - od krzywej wieży w Pizie po Koloseum.

Ponadto wyróżnienia zdobyli: Holender Ruben Johan Der Kinderen za projekt „Blow Vases”, Niemiec Oleg Igoreviĉ Pugachev za projekt „Bobino Side table”, Włoch Antonio Gramegna za projekt „Piccole sculture” oraz Hiszpan Daniel Martinez za projekt „The New Tin Can Phone”.

W kategorii studenckiej zwyciężył Włoch Renato Scicchitano, który przygotował projekt pod nazwą „Igea – Tornare a Stare Bene”.

Konkurs „Copper and the Home” jest skierowany do młodych projektantów oraz studentów wzornictwa. W tym roku nadesłano ponad 200 prac; nie tylko z Europy, lecz także z Chile, Indii
i Meksyku.

Konkurs „Copper and the Home” od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród polskich projektantów i studentów wzornictwa.

W edycji organizowanej w 2012 roku doczekaliśmy się polskiego laureata w kategorii studenckiej. Była to praca „B-side” Michała Holcera, wtedy studenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – mówi Michał Ramczykowski z Polskiego Centrum Promocji Miedzi.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!