REKLAMA

Laureaci konkursu „Łazienka w rozmiarze XS”

ps | 21 wrz 2015 14:38 0

Do konkursu zgłosiło się ponad 60 uczestników. Ich zadaniem było zaprojektowanie jak najmniejszej a jednocześnie jak najbardziej wygodnej i praktycznej łazienki. Dodatkowym aspektem pobudzającym do działania była obecność w Jury Lecha Rowińskiego. Organizatorem konkursu jest firma Kludi.

Pierwszą nagrodę oraz 8 tysięcy złotych wygrała Marzena Radkiewicz (absolwentka Politechniki Lubelskiej). Projekt ten wywołał niebywałe zdumienie wśród jury. Forma „łazienki-mebla”, spełniał wszystkie konkursowe kryteria. Pomysł „wyjęcia” łazienki i stworzenia z niej modułu meblowego był bardzo innowacyjny i przewrotny. Jednocześnie jury doceniło bezpretensjonalność i klarowność opisu pracy.

Drugie miejsce i 5 tysięcy złotych wygrał Bartosz Wolny (student Politechniki Śląskiej). Projekt ten okazał się wyjątkowo oszczędny i funkcjonalny. Łazienka o powierzchni 2,5 m² wpisywała się we wszystkim znane realia ograniczenia rzeczywistości. Uznano go także za innowatora do bardziej indywidualnych poszukiwań materiałowych.

Trzecie miejsce oraz 3 tysiące złotych przyznano Małgorzacie Awramiuk (studentce Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu). Jury określiło projekt mianem „szklanej klatki dla stylowych hedonistów, którzy nie wstydzą się fizjologii”. Pomieszczenie o powierzchni 2,9 m² przypominało styl przedwojennych kamienic i odsunęło się nieco od – modnego w tych czasach – stylu skandynawskiego.

Jury zdecydowało także o przyznaniu dwóch wyróżnień dla Michała Sokołowskiego (Politechnika Warszawska) i Natalii Hrehorowicz (Politechnika Koszalińska) za elegancję i odpowiednie proporcje przy poszukiwaniu materiałów a także za wysoką jakość prezentacji.

Nagrody zostaną wręczone na oficjalnej gali, która odbędzie się 7 października o godzinie 18:00 w Aulii Politechniki Opolskiej. Uroczystość będzie połączona z wystawą prac konkursowych.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!