REKLAMA

"Lista życzeń" gwiazd architektury

Mariusz Golak | 17 lip 2014 00:59 0

Od 13 do 21 września 2014 roku w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta będzie można obejrzeć niezwykłą wystawę. Znajdą się na niej prace młodych projektantów, którzy zmaterializują... marzenia światowej sławy architektów i designerów.

Jaki przedmiot zawsze chcieliście mieć w swoim domu, ale nigdzie nie mogliście go znaleźć? Takie właśnie pytanie zadał Terence Conran, współzałożyciel Benchmark Furniture, światowej sławy architektom, wśród których znaleźli się: Norman Foster, Zaha Hadid, Paul Smith, Amanda Levete, John Pawson, Alison Brooks, Alex de Rijke, Richard i Ab Rogers oraz Allen Jones. Uzyskane odpowiedzi stały się inspiracją dla wspólnego przedsięwzięcia Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) i Benchmark Furniture. Jego efektem będzie wystawa „The Wish List – What I Have Always Wanted Is…” przygotowana na tegoroczny Festiwal Designu w Londynie. 

W ramach tego niezwykłego projektu młodzi twórcy wykonają 10 przedmiotów będących obiektem marzeń światowej sławy architektów i designerów. Wszystkie zostaną wykonane z różnych gatunków amerykańskiego drewna liściastego. Już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy. Na tej niezwykłej liście życzeń znalazły się m.in. idealna temperówka, ukośne drzwi, szezlong, trójkątna półka, stanowisko do pracy, patera na owoce lub sery czy altana ogrodowa. Wszystkie przedmioty zostaną wykonane podczas tygodniowych warsztatów w pracowniach firmy Benchmark Furniture.

Różnorodny charakter przedmiotów z „Listy życzeń” i ich wykonanie w ciągu zaledwie jednego tygodnia będzie dużym wyzwaniem dla wszystkich osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Jestem przekonany, że młodzi projektanci doskonale sobie z nim poradzą i w naszych warsztatach zyskają cenne doświadczenie w pracy z drewnem – powiedział Sean Sufcliffe, współzałożyciel Benchmark Furniture. 

Według Davida Venables, dyrektora AHEC na Europę, motywem przewodnim kolekcji „The Wish List” jest wszechstronność zastosowań amerykańskiego drewna liściastego oraz możliwość eksperymentowania z wielkimi i małymi formami. Tak eklektyczna kolekcja pięknych i unikalnych przedmiotów może być wykonana wyłącznie z drewna – powiedział David Venables.


1 komentarz. Skomentuj!