REKLAMA

„make me!” - konkurs dla młodych projektantów

Redakcja | 24 cze 2016 14:10 0

Do 10 lipca przyjmowane są zgłoszenia do konkursu „make me!” organizowanego przez Łódź Design Festival. Konkurs skierowany jest do młodych projektantów, którzy tworzą oryginalne i innowacyjne przedmioty użytkowe. Zwycięzca może wygrać 20.000 złotych, ufundowane przez Ceramikę Paradyż.

Jury kieruje się kilkoma kryteriami wyboru. Najważniejszym jest oryginalność rozwiązania projektowego i innowacyjność. Produkt powinien być odpowiedzią na potrzebę użytkownika, stanowić rozwiązanie jakiegoś problemu. Doceniane jest innowacyjne zastosowanie dostępnych materiałów bądź zmiana kontekstu użycia istniejącej już rzeczy. Ważne są też walory estetyczne. Dodatkowym atutem jest pozytywna ocena możliwości wdrożenia zgłoszonego projektu do produkcji.

„Zdarza się, że studenci przesyłają swoje prace semestralne, zapominając o tym, że jurorzy nie brali udziału w całym procesie powstawania projektu, a efekt niekoniecznie mówi sam za siebie. Często też zdarzają się prace nieopisane wystarczająco jasno, by jurorzy mogli oszacować szanse na wdrożenie lub po prostu zrozumieć ich sens.” - mówi Agnieszka Jacobson‑Cielecka juror wszystkich edycji konkursu.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 10.07.2016 r. Lista projektów zakwalifikowanych do drugiego etapu oraz jednocześnie do wystawy zostanie ogłoszona na www.lodzdesign.com 8.08.2016 r. Ostatnie obrady jury odbędą się 13.10.2016 r, tego samego dnia podczas wieczornej gali otwarcia Łódź Design Festival zostanie ogłoszony zwycięzca nagrody głównej:  20,000 PLN PARADYŻ AWARD. Co roku przyznawane są także inne wyróżnienia, zarówno rzeczowe, jak 
i finansowe - fundatorami nagród dodatkowych są: Interprint, Aquaform oraz Nowy Styl.

Konkurs kierowany jest do ludzi młodych, którzy często dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku sztuki projektowania. Finaliści ubiegłych edycji podkreślają możliwości, które otworzyły się przed nimi – prezentacje na najlepszych wystawach w kraju i zagranicą oraz publikacje, a co za tym idzie rozpoznawalność i łatwiejszy start w środowisku projektowym.

"make me! to moim zdaniem najbardziej liczący się w kraju konkurs promujący młodych projektantów. Dzięki niemu udało mi się nawiązać współpracę z krajowymi i zagranicznymi producentami. Udział w wystawie pokonkursowej spowodował, że moje pomysły zostały dostrzeżone przez media. Obecność na największej w Polsce imprezie poświęconej wzornictwu – Łódź Design Festival – pozwoliła mi także skonfrontować swoje prace z szerokim gronem odbiorców." - mówi Marzena Krupa, finalistka make me! 2014.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!