REKLAMA

Mała kuchnia. Sprytne triki na powiększenie wnętrza

redakcja Archiconnect.pl | 09 maj 2017 12:48 0
Białe fronty kuchenne optycznie powiększą małą kuchnię. Dodając do nich elementy drewniane sprawimy, że aranżacja będzie przytulna. Projekt Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Studio 17 pixeli

Nie każde mieszkanie wyposażone jest w  przestronną, dużą kuchnię. Jednak również małą przestrzeń można urządzić funkcjonalnie. Wystarczy zastosować się do kilku zasad.

W małej kuchni istotne jest, aby wszystko miało swoje miejsce. Nic nie pomniejsza przestrzeni tak, jak nieporządek i porozrzucane wszędzie przedmioty. Skoro nie mamy w kuchni miejsca wszerz, musimy piąć się w górę. Idealną opcją są wysokie szafki, które będą dodatkowym miejscem do przechowywania naczyń, urządzeń AGD i innych kuchennych akcesoriów. Oprócz wysokiej zabudowy doskonale sprawdzą się również haczyki i wieszaki przymocowane np. na ścianie nad blatem. Jest to świetna opcja do przechowywania podręcznych akcesoriów kuchennych, które służą do zmywania bądź przygotowywania posiłków.

Urządzenia 2 w 1

W małej kuchni nie mamy zbyt wiele miejsca na sprzęty AGD. Nie oznacza to jednak, że musimy z nich rezygnować. Rozwiązaniem są urządzenia do zabudowy, które może nie zajmują mniej miejsca, jednak prezentują się wizualnie lżej. Warto również wybierać sprzęty 2w1, np. piekarnik z funkcją mikrofali lub wielofunkcyjne urządzenia, które posiadają mikser czy maszynkę do mielenia w jednym. Pozwoli nam to znacznie zaoszczędzić miejsce w kuchni.

Idealne meble

Ciężko znaleźć do niewielkiej kuchni odpowiednie meble. Szczególnie, jeśli pomieszczenie jest nieforemne, ma skosy lub ciasne wnęki. Wówczas sprawdzą się meble na wymiar. Odpowiednio zaprojektowana zabudowa pozwoli nam wykorzystać każdy wolny centymetr przestrzeni. Sprytnym sposobem na większą ilość miejsca do przechowywania są szafki wyposażone w system cargo, jak również szuflady w cokołach. Warto również pamiętać o jasnej kolorystyce frontów kuchennych. Białe lub pastelowe kolory sprawia, że kuchnia będzie wydawała się większa

Pełną galerię zdjęć znajdziesz tu.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!