REKLAMA

Marka Dekorian z nową dyrektor kreatywną

Agnieszka Błachowska | 03 lut 2015 11:24 0
Dominika J. Rostocka - nowa dyrektor kreatywna marki Dekorian. Fot. Dekorian

Dyrektor kreatywny to nowe stanowisko w strukturze organizacyjnej firmy Dekorian. Zostało utworzone w związku z dynamicznym rozwojem sieci salonów firmowych i potrzebą spójnej prezentacji oferty produktowej marki. Stanowisko to zostało powierzone Dominice J. Rostockiej.

Dominika Rostocka odpowiedzialna będzie m.in. za przygotowanie koncepcji wizualnej i funkcjonalnej salonów firmowych, tak aby były one przestrzenią przyjazną dla architektów wnętrz i klientów indywidualnych. Architektka będzie cyklicznie przedstawiała autorskie kompozycje materiałów wnętrzarskich pochodzących od różnych marek z portfolio sieci Dekorian. Materiały te stanowić będą źródło inspiracji, a zarazem praktyczny przewodnik zakupowy. Ponadto, Dominika Rostocka dołączy do zespołu, który podejmuje decyzje o rozszerzeniu dotychczasowej oferty firmy o nowe produkty, spójne z wizerunkiem sieci Dekorian.

  • Dominika J. Rostocka

    Mariusz Kaperczak, dyrekor zarządzający w Dekorian
     
    Dekorian długo szukał osoby, która urzekłaby nas swoją kreatywnością, a zarazem znałaby doskonale branżę wnętrzarską, w tym potrzeby zarówno architektów wnętrz, jak i klientów indywidualnych. Dominika z jej nieszablonowym spojrzeniem na świat i ogromnym doświadczeniem projektowym będzie z pewnością właściwą osobą na właściwym miejscu.

Dominika Rostocka jest architektem, designerem, założycielką i współzałożycielką firm z dziedziny designu i projektowania wnętrz, m. in. Rotado Design, Atelier Architektury, Galeria „Art Room”, a ostatnio „Atelier Grzybowska 6/10”. Prezes i główny projektant w Creative Coop Architects. Wyróżniana w Polsce i za granicą. W 2013 r. jej „Rezydencja pod Dębami” została nagrodzona w Londynie tytułem „Best Interior Design”, w prestiżowym konkursie „European Property Awards”. W ciągu 15 lat kariery zawodowej zrealizowała kilkaset projektów wnętrz w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w kompleksowej aranżacji luksusowych domów i rezydencji. Projektuje także obiekty publiczne i zajmuje się konserwacją zabytków. Znakiem rozpoznawczym jej realizacji są oryginalne detale. Tworzy nie tylko projekty budynków i wnętrz, ale także wzory autorskich mebli i indywidualnych elementów dekoracyjnych.

W 2014 r. zainicjowała powstanie Szkoły Produkcji Wnętrz i Designu, której jest mentorem i głównym wykładowcą. Opracowała autorski program nauczania, skoncentrowany na technicznych i praktycznych aspektach projektowania przestrzeni. Założycielka Fundacji Art&Mind, zajmującej się edukacją w dziedzinie sztuki i designu, a także rozwojem kreatywności wśród ludzi w każdym wieku.

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej (akredytacja Royal Institute of British Architects) oraz Podyplomowych Studiów Konserwacji Zabytków na Politechnice Krakowskiej. Swoje zamiłowanie do detali zawdzięcza licznym pasjom artystycznym oraz dodatkowemu wykształceniu w zakresie rzemiosła artystycznego, rysunku oraz malarstwa. Fascynują ją nowe trendy w stylistyce i wzornictwie. W ich poszukiwaniu odwiedza regularnie targi wnętrzarskie w Paryżu, Kolonii, Mediolanie czy Moskwie.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!