REKLAMA

Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2014

Mariusz Golak | 18 cze 2014 11:49 0
MDTDI_logotyp.jpg

W dniach 25-26 czerwca 2014 roku w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbędzie się unikalna w skali Mazowsza impreza poświęcona przemysłom kreatywnym i innowacjom. Celem wydarzania jest pokazanie ich potencjału na obszarze województwa mazowieckiego.

Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2014 to połączenie kilku obszarów – nauki, wzornictwa i przedsiębiorczości. Celem imprezy jest wskazywanie inspiracji oraz umożliwianie nawiązania kontaktu z twórcami, projektantami, innowatorami, przedsiębiorcami, przedstawicielami świata nauki i samorządów.

Pierwszego dnia imprezy zwiedzający będą mogli poznać najciekawsze i najbardziej inspirujące obszary aktywności w branżach innowacyjnych i kreatywnych. Z kolei program drugiego dnia zakłada spotkania z przedstawicielami instytucji współpracującymi z tymi branżami.

Podczas wydarzenia otwarte będą salony, w których będzie można porozmawiać z osobami zajmującymi się różnymi aspektami sektorów kreatywnych i innowacyjnych oraz zapoznać się z ich ofertą. Uczestnicy MDTDI 2014 będą mogli również wziąć udział w debatach poświęconych rozwojowi branż innowacyjnych oraz warsztatach z projektowania i twórczego myślenia.

Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacji organizowane są przez Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach projektu systemowego Mazowiecka Sieć Ośrodków Doradczo-Informacyjnych w zakresie innowacji (MSODI). Projekt oraz wydarzenie współfinansowane są przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Całemu wydarzeniu w Warszawie będą towarzyszyły warsztaty regionalne w: Siedlcach, Ostrołęce i Ciechanowie – 25 czerwca, oraz w Radomiu i Płocku – 26 czerwca.

Więcej informacji oraz szczegóły na temat poszczególnych elementów wydarzenia dostępne na www.msodi.mazovia.pl/mdtdi.

Program wydarzania:

25 czerwca (Warszawa)

Salony – 12:00-20:00

1. Wzornictwo przemysłowe – wystawa inspirujących prac dyplomowych studentów Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz wystawa prac polskich twórców i rzemieślników. Podczas wizyty część eksponatów będzie można kupić.

2. Innowacje w przestrzeni publicznej – salon poszukujący odpowiedzi na pytanie, jak przestrzeń, która nas otacza, wpływa na nasz styl życia i sposób myślenia.

3. Nauka i medycyna – salon poświęcony prezentacji dorobku klastrów medycznych z województwa mazowieckiego.

4. Aplikacje mobilne – salon prezentujący tworzenie gier i aplikacji mobilnych na różnych platformach sprzętowych.

5. Środowisko dla kreatywności – salon poświęcony ofercie różnych instytucji wspierających sektor kreatywny, takich jak coworkingownie, fablaby, inkubatory przedsiębiorczości.

6. Ja robot – salon pokazujący dokonania polskich studentów w programowaniu i tworzeniu robotów.

Debaty – 16:00-19:00

16:00 – Praktyczny wymiar designu i innowacji – debata o roli designu i innowacji we współczesnej gospodarce. W debacie uczestniczyć będą prof. Ksawery Piwocki (dziekan Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie), Paweł Rosół (klubokawiarnia MiTo), przedstawiciele Miasta Stołecznego Warszawy, przedstawiciele Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!