REKLAMA

"Mieć miedź" - konkurs dla projektantów i studentów

Mariusz Golak | 18 sie 2014 13:22 0
design035_lo.jpg

Do 30 września br. można zgłaszać prace na międzynarodowy konkurs „Copper and the Home”. Jego tematem jest reinterpretacja przedmiotów codziennego użytku. Warunkiem koniecznym jest wykorzystanie w projekcie estetycznych oraz technicznych zalet miedzi i jej stopów.

Adresatami konkursu „Copper and the Home” są młodzi projektanci oraz studenci wzornictwa, którzy do 30 września br. nie ukończyli 40 lat. Ich prace powinny zostać zaprojektowane z myślą o użytku  domowym. Mogą to być meble, oświetlenie, akcesoria domowe lub przedmioty dekoracyjne. Prace konkursowe należy nadsyłać do końca września 2014 roku. Oceni je jury, w skład którego wejdą: architekt, Marco Ferreri, architekt i projektant, Roberto Paoli oraz architekt i krytyk w dziedzinie wzornictwa, Marco Romanelli. Zwycięzca w kategorii profesjonalnych projektantów otrzyma nagrodę w wysokości 4000 euro, zaś zdobywca drugiego miejsca – 2500 euro. Wyróżniony w kategorii studenckiej odbierze nagrodę w wysokości 1500 euro.

W poprzedniej edycji konkursu „Copper and the Home” laureatem w kategorii studenckiej został Michał Holcer, student Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przesłał on projekt kranu wykonany z miedzi, który jednocześnie podaje mydło oraz wodę. Założeniem mojego projektu było zminimalizowanie powierzchni zetknięcia dłoni z urządzeniem oraz ograniczenie ilości zewnętrznych elementów narażonych na zabrudzenia i uszkodzenia – mówi Michał Holcer.

Miedź oferuje szerokie możliwości zastosowania w projektowaniu przedmiotów, takich jak oprawy oświetleniowe, wazy, lustra, armatura drzwiowa, elementy wystroju wnętrz, ścianki działowe, posadzki czy grzejniki. Jest także materiałem przeciwdrobnoustrojowym, co oznacza, iż eliminuje ze swojej powierzchni bakterie, wirusy i grzyby – komentuje Michał Ramczykowski, szef Polskiego Centrum Promocji Miedzi. Ta cecha miedzi daje projektantom możliwość podniesienia poziomu higieny w domu oraz w miejscach publicznych, takich jak na przykład szpitale, gdzie infekcje rozprzestrzeniają się najszybciej.

Organizatorem „Copper and the Home” jest Włoski Instytut Miedzi (Instituto Italiano del Rame). W Polsce oficjalnym partnerem wydarzenia jest Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM).

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie: http://copperconcept.org/pl/artykuly/konkurs-copper-and-home-2014.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!