REKLAMA

Międzynarodowy konkurs artystyczny

ps | 18 lut 2016 12:26 0
Plakat prasowy

Rusza 4. edycja konkursu Vistula International Art & Design Competition. Do konkursu zgłosić można między innymi wizualizacje architektoniczne, a także projekty użytkowe, na przykład projekt wnętrza.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 10 kwietnia. Do wygrania są stypendia naukowe, warsztaty artystyczne oraz nagrody pieniężne – łączna pula nagród przekracza 120 tys. zł!

Tematem międzynarodowego konkursu artystycznego Grupy Uczelni Vistula niezmiennie od 4 lat pozostaje „perspektywa” – czyli metoda prezentacji przestrzeni na płaszczyźnie, ale także perspektywa w szerszym rozumieniu: społecznym, historycznym czy metafizycznym. Przepis na sukces to kreatywność i fantazja oraz indywidualne spojrzenie na temat.

Każdy z autorów może nadesłać do 5 prac, zapisanych cyfrowo w plikach o parametrach: format JPG; przestrzeń kolorystyczna: RGB, sRGB; wymiar boku nie mniej niż 1600 pix; maksymalna wielkość pliku do 2 MB.

Prace należy przesyłać drogą elektroniczną za pośrednictwem aplikacji, która znajduje się na stronie www.perspektywa.vistula.edu.pl.

Laureaci otrzymają między innymi nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Ponadto, 10 finalistów wyjedzie na Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne na Mazurach, gdzie pod okiem fachowców będą kreatywnie „malować światłem”, wykorzystując do tego aparaty fotograficzne, telefony komórkowe czy puszkę po landrynkach. Efekty pracy zostaną utrwalone przy wykorzystaniu jednej ze szlachetnych technik fotograficznych.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie organizatora.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!