REKLAMA

Mieszkanie na Bemowie - ciekawa koncepcja

Redakcja Archiconnect.pl | 26 marz 2018 09:00 0

Przytulne wnętrza pozwalają na wygodne funkcjonowanie na co dzień, organizowanie mniej lub bardziej oficjalnych spotkań, a także na pracę w domu – gdy zajdzie taka potrzeba.  Łącząc oczekiwania i założenia młodego małżeństwa, projektantce udało się stworzyć piękne, przytulne i szalenie funkcjonalne mieszkanie.

Inwestorzy od początku brali czynny udział w kształtowaniu założeń projektowych. Pan domu wniósł do projektu spojrzenie pragmatyczne, pani domu – ciepło domowego ogniska. Wyzwaniem była strefa dzienna łącząca szereg funkcji. Na ograniczonym metrażu udało się zmieścić pełnowymiarową kuchnię, wygodną kanapę, duży ekran TV, a także jadalnię oraz miejsce do pracy. Część biurowa została zaprojektowana w ten sposób, aby można ją było całkowicie ukryć. W ten sposób poszczególne strefy otwartej przestrzeni dziennej nie wchodzą sobie w paradę, a domownicy mogą spokojnie relaksować się po pracy bez wiszącego nad głową widma służbowych obowiązków.

Największy nacisk położono na elementy stałego wyposażenia. Każdy centymetr szaf i zabudowy został starannie przemyślany pod kątem funkcji oraz efektu dekoracyjnego. Krok po kroku, półka po półce, zbierając miarę z wielu domowych elementów, projektantka wspólnie z właścicielami mieszkania dopasowali zabudowy do faktycznych potrzeb. Meble wykonane na wymiar przez stolarza pozwalają cieszyć się w mieszkaniu zarówno mnóstwem miejsca do przechowywania, jak i harmonijną przestrzenią.

Projekt Dominiki Wojciechowskiej (Nidus Interiors) zdobył 1. miejsce w konkursie Studia Dobrych Rozwiązań „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty” - edycja mazowiecka.

Zobacz inne projekty nagrodzone w konkursie!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!