REKLAMA

Mieszkanie pod skosami - udana adaptacja poddasza

Redakcja Archiconnect.pl | 18 kwi 2018 08:47 0

Inwestorzy podjęli decyzję o adaptacji poddasza ze względu na powiększającą się rodzinę.
Dotychczas, w części domu wielorodzinnego na piętrze posiadali sypialnie, salon i łazienkę.
Na poddaszu musiało znaleźć się więc miejsce na salon, jadalnię, kuchnię oraz nową klatkę schodową, która wyznaczyła osobne wejście dla mieszkańców.

Część dzienna mieszkania, powstała w wyniku adaptacji starego poddasza, jest przestronna i jasna. Doskonale spełnia potrzeby domowników, którzy zyskali sporo miejsca na wspólne spędzanie czasu. Zamontowanie okna dachowego oraz wymiana standardowego okna na balkonowe, pozwoliły znacząco doświetlić wnętrze. Projektantka postawiła na neutralną kolorystkę ścian i akcent kolorystyczny w postaci obicia krzeseł w odcieniach niebieskiego. Dzięki temu całość wygląda lekko i przestronnie.

W  wysokiej zabudowie aneksu kuchennego wygospodarowano przestrzeń do przechowywania. Znalazło się tam też miejsce na piekarnik i lodówkę. Ze względu na skosy, w pozostałej części kuchni wykonana została niska zabudowa z charakterystycznym barkiem. Jasny lacobel nad blatami roboczymi i światło powiększyły optycznie przestrzeń.

Szara zabudowa tworzy spójną całość ze ścianą, na której znajduje się komin. Tu z kolei powstało idealne miejsce na domową galerię zdjęć. Przy nowej klatce schodowej umieszczono pojemną szafę z lustrzanymi drzwiami. Lustrzana powierzchnia optycznie pogłębia przestrzeń.

Projekt Joanny Wójcikiewicz (ACTIVE DESIGN) zajął 2. miejsce w konkursie Studia Dobrych Rozwiązań „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty” - edycja śląska.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!