REKLAMA

Mikomax Smart Office podsumowuje Orgatec 2014

Źródło: Mikomax Smart Office | 31 paź 2014 10:40 0

W czasie najważniejszego w Europie wydarzenia poświęconego przestrzeni biurowej, Mikomax Smart Office zaprezentował premierowe rozwiązania odpowiadające na trendy kształtujące współczesne miejsce pracy. Projektanci firmy zmierzyli się z takimi wyzwaniami, jak optymalizacja przestrzeni, czy wpływ open space na produktywność.

Organizowane w Kolonii targi Orgatec 2014, które w tym roku odbyły się w dniach 21-25 października br., to najważniejsze w Europie wydarzenie poświęcone rozwiązaniom dla współczesnych miejsc pracy. Jak w soczewce skupia ono trendy, odpowiadające za wygląd dzisiejszych biur.

Co czeka biuro w roku 2015?

Podsumowując tegoroczną edycję targów, wydaje się, że najważniejszym trendem, który zdominuje rynek także w nadchodzącym roku jest postawienie w centrum potrzeb użytkownika. Ergonomia i elastyczność stanowiska pracy jest podstawowym wymogiem, jaki muszą spełniać nowoczesne biura.

Dlatego biurka wyposażone w regulację wysokości stały się niejako elementem obowiązkowym oferty producentów rozwiązań biurowych. Inną ważną tendencją jest rosnąca mobilność pracowników. Z myślą o niej powstają rozwiązania umożliwiające m.in. sprawną reorganizację miejsca pracy i gwarantujące łatwy dostęp do źródła prądu.

Trendy, które naszym zdaniem będę mieć największe znaczenie w nadchodzących miesiącach mają jedną cechę wspólną - skupiają się na jak najlepszym dopasowaniu biura do potrzeb pracujących w nim osób. Dzieje się to na wielu poziomach, od zadbania o ergonomię pracy (dzięki zastosowaniu np. rozwiązań typu sit and stand), przez stworzenie warunków do pracy w skupieniu, aż po ocieplenie wizerunku biura dzięki zastosowaniu w projektach naturalnych materiałów - podsumowuje Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor marki, członek Zarządu Mikomax Smart Office.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!