REKLAMA

Minimalistyczna kwiaciarnia zaprojektowana przez Forbis Group

Mariusz Golak | 24 sie 2014 10:26 0

Wnętrze kwiaciarni Aga flowers zaprojektowanej przez Forbis Group można określić mianem minimalistycznej elegancji. Zastosowane przez projektantów rozwiązania tworzą doskonałe tło dla eksponowanych w niej bukietów i akcesoriów.

Aga flowers to sieć warszawskich kwiaciarni, która obok bukietów, oferuje także akcesoria do domu – ceramikę, świeczniki, flakony, drobne dekoracje. Według koncepcji architektów z Forbis Group, projekt wnętrza miał przede wszystkim stanowić tło dla ekspozycji, dlatego zdecydowano się na stonowaną aranżację w stylu klasycznym.

Wystrój sklepu przewiduje zabudowę wnękową mebli przyściennych – podkreśla Dominika Ladowska, architektka Forbis Group. Wnętrze kwiaciarni utrzymane jest w klasycznym, eleganckim stylu z detalami nawiązującymi do baroku i rococo. Takie zabiegi mają na celu nadanie wnętrzu określonego charakteru. Ważne, aby kwiaciarnia wyróżniała się wśród innych i zapadała w pamięć klientom – dodaje Ladowska.

Elementem zwracającym uwagę jest ściana pokryta grafitowym Polyglassem z logo aga flowers. Kontuar umieszczony na wprost wejścia jest meblem wielofunkcyjnym. Stanowi ladę do obsługi klientów, a częściowo jest także blatem roboczym. Wykończony na biało wyraźnie odcina się od ściany za nim.

Przechowywanie i porządek w kwiaciarni zapewniają szafy wnękowe zbudowane z płyt gipsowo-kartonowych z podświetlonymi ściankami bocznymi i lustrem. Część szaf wnękowych pozostaje pusta i służy jako tło dla ekspozycji kwiatów ciętych. Fragment zabudowy wnękowej z półkami przeznaczono na ekspozycję ceramiki oraz akcesoriów.

Tylna ściana wydzielająca zaprojektowana została jako niepełna zabudowa, częściowo odsłaniająca zaplecze. Ten zabieg, podobnie jak inne, ma na celu optyczne powiększenie wnętrza – podsumowuje Dominika Ladowska z Forbis Group.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!