REKLAMA

Minister Michał Boni o roli designu i Targach Rzeczy Ładnych

ps | 20 kwi 2015 15:44 0

Kwietniowe Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie zgromadziły wielu ludzi zainteresowanych designem oraz oryginalnym wzornictwem. Pośród fascynatów i jak się okazało, klientów ładnych rzeczy, można było spotkać między innymi posła na Sejm, Eurodeputowanego Michała Boniego.

 • Przestrzeń nie jest obojętna

   

  Michał Boni
   
  Takie targi to świetny pomysł. Można się rozmarzyć patrząc na to wszystko wokół. Są to inne rzeczy niż były kiedyś. Jak urządza się swój dom, to można spojrzeć na to z zupełnie oryginalnej strony.
   
  Można sobie sprawić przyjemność przez samo patrzenie na ten design. To, że uczymy się, że rzeczy mogą być ładne w naszym otoczeniu, to, że możemy nawet po trochu je zmieniać, kupować i instalować drobne rzeczy, podziwiać pomysły dotyczące mebli to jest genialne.
   
  Sam fakt, że w niedzielę, dzień wolny od pracy, przyszło tu tak dużo ludzi, oznacza, że coś takiego jest bardzo potrzebne i trzymam kciuki, żeby zorganizowano takie targi po raz kolejny.
   
  Design jest coraz bardziej istotny w naszym życiu. My rozumiemy już, że przestrzeń, która nas otacza powinna być dla nas dobra. Chcemy żeby wszystko co znajduje się wokół nas, jest nam bliskie, wyglądało ładnie, nie mamy do tego obojętnego stosunku. Wtedy kiedy zaczynamy rozumieć, że ta przestrzeń nie jest obojętna, to zaczynamy ją układać według własnych pomysłów, wyobraźni w taki sposób, aby czuć się dobrze.
   
  Takie targi pokazują jak wielkie są możliwości designerskie i jacy są wspaniali polscy projektanci. Są tu małe stoiska, małe propozycje – ale masa dojrzałych świadomych artystów i kreatywnych osobistości. 
   
   

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!