REKLAMA

Monochromatyczna sypialnia Tomasza Pągowskiego

Redakcja Archiconnect.pl | 07 maj 2018 11:08 0

Monochromatyczne wnętrza zyskują na popularności, co pokazało choćby zakończone niedawno Salone del Mobile 2018. Na sypialnię zaaranżowaną w odcieniach szarości zdecydował się m.in. Tomasz Pągowski, projektant i designer.

Jak mówi autor i właściciel sypialni: Pragnąłem na nowo zdefiniować w naszych polskich realiach rolę szarości. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych szarość jest już / jeszcze „passe”, ale niektórzy dopiero do niej dojrzeli. Chciałem dać im punkt odniesienia do właściwego stosowania jej w przestrzeni, pokazać, że konsekwencja kolorystyczna pozwala nam stworzyć harmonijną i nowoczesną przestrzeń, o ile będą to powierzchnie matowe.

Do realizacji projektu Tomasz Pągowski zaprosił uznane marki i pracownie. Kluczem do aranżacji sypialni stały się - jakżeby inaczej - łóżko, materac i pościel. Komplet Eve, marki o polskim rodowodzie, stanowił punkt wyjścia do kolorystyki wnętrza.

Szafa i komoda zostały wykonane według projektu Pągowskiego przez firmę Anegre, znaną z ekskluzywnych garderób. Dużą połać okien ozdobiły zasłony Vadaina. We współpracy z projektantem, pracownia Guido wykonała stoliki nocne oraz stolik kawowy. W kontrze do wszechogarniającej szarości, przy stoliku kawowym stanęły dwa granatowe fotele Romana Modzelewskiego. Kultowy projekt wskrzesiła pod nazwą RM57 marka Vzór.

W projekcie wzięła udział jeszcze jedna marka o polskim pochodzeniu: TAR. Przywróciła ona do życia jedną z ikon późnego PRLu, lampę Reflex, która gościła niegdyś w wielu polskich domach. W tym wypadku projekt wskrzesił sam autor - Tomasz Rudkiewicz.

- Osobiście, nie zdawałem sobie sprawy, jak zbawienne dla mojego umysłu jest zasypianie w uporządkowanym stylistycznie, wygaszonym kolorystycznie wnętrzu. Myśli same układają się przed snem, a o poranku wszystko wydaje się klarownie proste. Polecam każdemu! - podsumowuje Tomasz Pągowski.

Kulisy powstania tego projektu możecie zobaczyć na profilu youtubowym w serii „Pągowski u Siebie”.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!