REKLAMA

Nagroda SARP dla biurowca Ericpol Software Pool

ps | 17 maj 2016 12:18 0
Autorzy projektu: Dominik Darasz, Bartłomiej Kisielewski, Robert Strzeński. Współpraca autorska: Jagoda Bogusławska, Krystian Wawer, Nuno Oliveira. Fot. Piotr Piątek

Nagrodę Roku SARP 2015 za najlepszy zrealizowany obiekt architektoniczny w Polsce w kategorii obiekt użyteczności publicznej – budynek biurowy otrzymał Ericpol Software Pool w Łodzi.

W styczniu 2015r. miało miejsce uroczyste otwarcie biurowca Ericpol Software Pool w Łodzi. Centrum rozwoju oprogramowania Ericpol będzie miejscem pracy dla 800 informatyków. Projekt nowoczesnego budynku powstał w biurze architektonicznym Horizone Studio. Generalnym Wykonawcą inwestycji była firma STRABAG Sp. z o.o.

Nowy obiekt o powierzchni całkowitej ponad 12 tys. mkw. zlokalizowany jest na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w centrum miasta, u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego. Począwszy od stycznia 2015 roku jest główną siedzibą firmy Ericpol.

Bryła budynku przypominająca kształtem literę X składa się z dwóch skrzydeł połączonych ze sobą przeszklonym lobby. Pozwala to na optymalne wykorzystanie terenu oraz elastyczność w kontekście aranżacji powierzchni biurowych. Pod obiektem zaprojektowano garaż podziemny dla ok. 100 samochodów oraz pomieszczenia techniczne. Nie zabrakło także parkingu dla rowerów.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!