Co to jest design? Krzesła
Podczas tegorocznej edycji Gdynia Design Days, kuratorka wystawy Ewa Solarz wraz z ilustratorem Patrykiem Mogilnickim podjęli się wyzwania wytłumaczenia dzieciom co to jest krzesło, opowiedzeniu jakie spełnia funkcje i jakie powinno być. Wystawa składała się z trzech części: mówiącej o historii, o budowie oraz funkcjach. Przystosowana była do potrzeb nawet najmłodszych dzieci: cała miękka, składała się z małych pokoików, pełnych różnorakich krzeseł.
PPPP. Rygalik. Istota rzeczy.
To już druga odsłona cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci. W zeszłym roku można było oglądać prace prekursora polskiego designu, Zbigniewa Horbowego. Podczas tegorocznej edycji Gdynia Design Days przybliżone zostały osiągnięcia Tomka Rygalika, uznanego na świecie młodego polskiego projektanta oraz prowadzonej przez niego pracowni Studio Rygalik.
Dyplomy ASP: Architektura i Wzornictwo 2015
Prace dyplomowe wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prezentowane były na Gdynia Design Days już po raz trzeci. Prace, absolwesntów i studentów uczelni zostały wybrane przez jury. Wystawa składała się z 10 prac z Wzornictwa oraz 10 prac z Architektury Wnętrz.
Polished up. Design from Poland
Wystawę przygotowali Agnieszka Jacobson-Cielecka i Paweł Grobelny. To kontynuacja prowadzonego w latach 2009-2013 projektu Unpolished, podczas którego można było prześledzić postawy projektowe pokolenia, dorastającego w dobie przemian politycznych i transformacji gospodarczej. O doborze przedmiotów pokazanych na wystawie decydowała współpraca między projektantem a producentem, świadoma decyzja o wspólnym ryzyku wypuszczenia na rynek przedmiotu dostępnego i adresowanego do określonej grupy odbiorców.
Od Thoneta do Rygalika – wystawa krzeseł Paged
Trzynaście starannie wyselekcjonowanych modeli krzeseł i foteli, które pochodzą z różnych okresów funkcjonowania firmy Paged było można zobaczyć podczas wystawy „Od Thoneta do Rygalika”. To okazja, by przekonać się, jak istotne miejsce zajmuje krzesło w historii wzornictwa przemysłowego. Autorzy prezentowanych obiektów: Tomek Rygalik, Agnieszka Pikus, Nikodem Szpunar, Marian Sigmund, Michael Thonet, Robert Pludra, Jakub Sobiepanek, Michał Piróg.
Wystawa Główna SIECI
Wystawa prezentowała możliwe rozwiązania dotyczące poprawy, wzmocnienia, a niekiedy odbudowania sieci relacji i współdziałania mieszkańców. Interpretacją tegorocznego hasła „SIECI” były projekty dotyczące miejskich aktywności, nakierowane na relacje społeczne, działalność wirtualną wpływającą na realną miejską rzeczywistość oraz działania w konkretnej mikro-społeczności. Wystawa SIECI obfitowała w prototypy mocno osadzone w mieście i projektowane dla konkretnych sytuacji gdyńskich.
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!