Za projekt biurowca Grand Central, którego nazwa inspirowana jest dworcem centralnym w Nowym Jorku odpowiada biuro SUD Architekci z siedzibą w Warszawie. Prace budowlane rozpoczną się po zamknięciu całego procesu przygotowania inwestycji, także od strony formalnej. Warunkiem rozpoczęcia budowy jest również zapewnienie wstępnego, oczekiwanego przez fundusz Meyer Bergman, minimalnego poziomu wynajmu powierzchni. Dzięki wcześniej wybudowanym fundamentom, parkingowi podziemnemu i zapewnieniu innej potrzebnej infrastruktury podczas pierwszego etapu realizacji kompleksu handlowo-usługowo-komunikacyjnego, biurowiec może powstać nawet w 15 miesięcy.
3 pierwsze piętra będą przeznaczone pod działalność handlową i usługową. Pozostałe 7 pięter stanowić będą przestrzeń biurową. Do dyspozycji najemców, pracowników i klientów odwiedzających Grand Central oddanych zostanie 225 miejsc parkingowych. Łączna powierzchnia planowanego budynku to 23 850 m2. Przestrzeń będzie podzielona na biura o minimalnej powierzchni 200 m2. Z 23 850 m2 aż 19 300 m2 stanowić będzie powierzchnia biurowa. Resztę, czyli 4550 m2 stanowić będzie powierzchnia handlowo-usługowa.
Realizacją i komercjalizacją projektu, na zlecenie londyńskiego funduszu Meyer Bergman, zajmą się partnerzy posiadający duże doświadczenie w pracy przy projektach biurowych. Po zakończeniu aktualnego etapu przygotowania inwestycji znane będą dalsze szczegóły w tym informacje o generalnym wykonawcy, firmie odpowiedzialnej za komercjalizację, nazwy pierwszych najemców oraz dane dotyczące samej organizacji budowy.
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!