REKLAMA

Niedługo otwarcie Muzeum Teatru we Wrocławiu

Redakcja Propertydesign.pl | 28 marz 2017 16:35 0
Fot. pixabay.com

Kilkaset eksponatów przedstawiających historię wrocławskich scen teatralnych można zobaczyć w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego, które zostanie otwarte we Wrocławiu.

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego to oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia. Dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia Maciej Łagiewski podkreślił w poniedziałek podczas konferencji prasowej, że nowa jednostka muzealna będzie poświęcona historii wszystkich teatrów działających w stolicy Dolnego Śląska po II wojnie światowej.

"Zasadnicza część tego muzeum poświęcona jest jednak Wrocławskiemu Teatrowi Pantomimy i osobie Henryka Tomaszewskiego, który kierował tym teatrem przez 45 lat" - mówił Łagiewski.

Dyrektor podkreślił, że Wrocław to miasto, które od wielu lat kojarzy się z teatrem. "Dwa teatry otworzyły Wrocławiowi okno na świat - to Teatr Laboratorium Jerzego Grotowskiego oraz Wrocławski Teatr Pantomimy Henryka Tomaszewskiego" - mówił Łagiewski.

Nowe muzeum znajduje się na placu Wolności, w bezpośrednim sąsiedztwie Narodowego Forum Muzyki. "Sercem" Muzeum Teatru są trzy sale składające się na Mieszkanie Henryka Tomaszewskiego.

Zobacz cały artykuł na temat otwarcia Muzeum Teatru we Wrocławiu

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!