REKLAMA

Nosalowy Dwór: piękno, górskiej architektury

Marta Ustymowicz | 28 lip 2017 11:29 0

Rezydencja Nosalowy Dwór to luksusowy hotel w Zakopanem. Hotel łączy w sobie funkcje noclegowe z ofertą rekreacyjną pobliskiego resortu. To projekt, czerpiący swoją stylistyką z najlepszych wzorców architektury górskiej krajów alpejskich. Został dopracowany do ostatniego szczegółu, włącznie z wyborem ogrzewania. Projektanci postawili na polskiego producenta – markę Luxrad. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Kahl & Gaczorek.

Nosalowy Dwór to miejsce wyjątkowe. W jego skład wchodzi hotel Nosalowy Dwór, hotel Grand Nosalowy Dwór oraz dwa najnowsze i najbardziej nowoczesne ze wszystkich obiekty Rezydencja I Nosalowy Dwór oraz Rezydencja II Nosalowy Dwór. Mimo, że znajduje się w najpopularniejsze zimowej stolicy to jest miejscem idealnym do relaksu i odpoczynku. Jest to nowoczesny projekt, czerpiący swoją stylistyką z najlepszych światowych wzorców. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Kahl & Gaczorek.

„Architektura obiektów leżących u stóp góry Nosal nawiązuje do najlepszych wzorców architektury górskiej krajów alpejskich jednocześnie szanując i doceniając rodowód miejsca i uwarunkowania krajobrazowe i środowiskowe” mówi mgr inż. arch. Ewelina Kahl-Gaczorek, główny projektant Kahl & Gaczorek. Architekt biura Kahl & Gaczorek Dawid Krzysztoń dodaje „Projektując obiekty należące do sieci Nosalowy Dwór stajemy przed zadaniem sprostania uwarunkowaniom środowiskowym szczególnego miejsca w Polsce jakim jest Zakopane. Z jednej strony należy tu pamiętać o typowej architekturze Podhala i starać się ją interpretować i czerpać z niej charakterystyczne cechy, z drugiej strony dążąc do jakości i wzorców architektury alpejskiej. Obiekty hotelowe ze względu na swoje gabaryty, powtarzalność i modułowość należą do grupy projektów szczególnie trudnych w dążeniu do stworzenia atrakcyjnych wizualnie budynków współgrających z uwarunkowaniami krajobrazowymi”.

Każdy z hoteli posiada odmiennie urządzone eleganckie pokoje łączące w sobie klimaty tradycji Podhala, alpejskie akcenty oraz nowoczesną myśl i technologię. Restauracje każdego z hoteli oferują autorską kuchnię, której smaki odpowiadają  charakterowi danego obiektu.

Jako wyjątkowe rozwiązanie projektowe zastosowane w projekcie ostatniego hotelu architekt biura wskazuje jego konstrukcję oraz funkcjonalność: „Czynnikiem wyróżniającym ostatnią z realizacji sieci Nosalowy Dwór - Rezydencji II - jest również sala konferencyjna mogąca pomieścić blisko 1500 osób. Sala ta jest pozbawiona słupów przez co przestrzeń może być dowolnie wykorzystywana dla spełnienia wymogów rozmaitych wydarzeń, dla których przestrzeń jest wynajmowana. Całkowite pozbawienie sali słupów przy jej sporych rozmiarach oraz biorąc pod uwagę fakt, że nad nią znajduje się jeszcze 5 kondygnacji hotelu, 100 jednostek pokojowych, biura i siłownia, nie było prostym zadaniem. W drodze projektowej jednak zaczerpnięto inspirację z rozwiązania znanego już w średniowiecznym gotyku gdy wykorzystywano system przyporowy. To dzięki swoistym przyporom obciążenia z wszystkich nadziemnych kondygnacji bezpiecznie sprowadzane są do gruntu wzdłuż zachodniej elewacji hotelu”.

Polski design 

Mimo inspiracji alpejskimi kurortami, architekci postawili na polskich producentów wyposażenia wnętrz. Projekt mebli inwestycji Rezydencja I Nosalowy Dwór do stref wspólnych oraz foteli i krzeseł w pokojach wykonało Studio Rygalik specjalnie dla tego projektu. Aranżując przestrzenie hotelowe, architekci wybrali grzejniki polskiej marki Luxrad. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!