REKLAMA

Nowa, pomysłowa kolekcja mebli Nizio Interior

ps | 21 wrz 2015 14:53 0

Beton, stal i szkło to materiały, które Mirosław Nizio, wykorzystał do stworzenia unikatowej oferty mebli. Autorska kolekcja meblarskiej marki Nizio Interior wzbogaciła się o stoły i siedziska wykonane z surowców metodą upcyklingu.

Stwarzając pierwszy mebel wykorzystano siedzisko wsparte na betonowym postumencie, które wykorzystuje się w budownictwie do stabilizacji podłóg. Fotel ten został stworzony dzięki oparciu fotela kinowego. Poddano go oczywiście renowacji, tapicerowano naturalną skórą w kolorze czarnym oraz przeszyto stalowymi nitami. Oparcie skonstruowane jest ze sklejki polerowanej tradycyjną metodą szelakowania i woskowania. Betonowy postument został zaimpregnowany i pozostawiony w naturalnym stanie. Postument i siedzisko połączone są olejowaną rurą z czarnej stali (o średnicy 7,5 cm). To niebanalne krzesło zawiera również elementy drewna dębowego w formie klinów mocowanych przy postumencie.

Stół z kwadratowym blatem z hartowanego szkła opti white. Jego podstawą są 4 betonowe bloki i antykorozyjne poolejowane rury stalowe. Zaledwie piętnastomilimetrowej grubości blat o wymiarach 1oo cm x 100 cm wsparty jest na 22 centymetrowych rurach, które go podtrzymują. Wypełnienia rurek i kliny do mocowania wykonane są z drewna dębowego.

Podobną konstrukcję ma okrągły stolik z blatem z 15-milimetrowej tafli szkła opti white o średnicy 80 cm. Także i w tym przypadku bazę mebla stanowi blok betonowy, a materiałami wykończeniowymi są mosiądz, żeliwo i czarna naturalna stal. Szyba mocowana jest na odzyskanym żeliwnym kole od zaworu przemysłowego (o średnicy 40 cm) za pomocą 5 mosiężnych tulejek. Żeliwne koło z betonowym postumentem łączy stalowa rurka olejowana olejem naturalnym.

3xR: recycle, reuse, remake – to idea zgodnie z którą powstają meble marki Nizio Interior. Stawia ona sobie za cel przywracanie dawnej świetności zapomnianym przedmiotom i meblom sprzed lat oraz kreowanie dla nich nowych, zaskakujących kształtów i funkcji.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!