Niebieska, dostrzegalna z daleka bryła pawilonu stanowi punkt orientacyjny dla zwiedzających
i jednocześnie wyznacza obszar eksperymentów wymagających zaciemnienia i koncentracji. Wkraczając w tę przestrzeń możemy podziwiać m.in. komorę mgłową oraz komorę iskrową.. Dzięki połączeniu materiałów izolujących i elementów ażurowych powstało miejsce, które będąc częścią wystawy umożliwia wyciszenie i obserwację zjawisk niedostrzegalnych w świetle dnia. Prace zespołu technologicznego Advertis nad osiągnięciem finalnego efektu trwały około trzech miesięcy.
-
Marcin Wnuk, Prezes Zarządu Advertis
Największym wyzwaniem była nietypowa forma pawilonu. Do budowy bryły wykorzystaliśmy system lekkich konstrukcji stalowych, który daje możliwość kształtowania różnorodnych form budowlanych. Liczne testy i prototypy doprowadziły nas do odpowiedniej struktury, która łączy oczekiwaną funkcjonalność, estetykę i wymogi bezpieczeństwa. Wykorzystaliśmy kilka typów paneli z siatki, które następnie łączone były z blachą oraz sklejką. Powstawanie pawilonu było bardzo złożonym procesem i jest przykładem wyjątkowej dbałości o jakość odbioru ekspozycji.
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!