REKLAMA

Nowa Rotunda w Centrum Warszawy

Redakcja Propertydesign.pl | 01 marz 2017 11:15 0
Wizualizacja modernizacji Rotundy i placu według Gowin & Siuta, fot. PKO BP

Rotunda zlokalizowana w ścisłym centrum Warszawy zawsze była czymś więcej, niż siedzibą Oddziału 3 PKO Banku Polskiego. Przez pół wieku istnienia, wrosła trwale w tkankę miejską, stając się jednym z najbardziej charakterystycznych symboli stolicy i ulubionych miejsc spotkań warszawiaków. PKO Bank Polski przystąpił właśnie do realizacji inwestycji.

PKO Bank Polski przystąpił do trzeciego etapu prac związanych z rewitalizacją Rotundy – Oddziału 3 Banku. Poprzedziły go konsultacje społeczne i rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego Changing The Face 2013 Rotunda Warsaw. Bank podpisał umowę z generalnym wykonawcą inwestycji – wyłonioną w postępowaniu przetargowym – firmą NDI SA, która przeprowadzi rewitalizację budynku.

Zgodnie z harmonogramem projektu Bank przekazał już „plac budowy” (Rotundę) generalnemu wykonawcy. Prace budowalne rozpoczną się jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku. Zakładany termin realizacji inwestycji to dwa lata.

- Rewitalizacja Rotundy to zakrojona na szeroką skalę inwestycja. Jest tak m.in. ze względu na jej znaczenie nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale także dla osób przyjeżdżających tu w sprawach biznesowych, rodzinnych czy turystycznych. Nowa Rotunda będzie nowoczesną bryłą i przestrzenią – usługową, bankową, ale też społeczną i rekreacyjną, otwartą i przyjazną dla wszystkich. Mamy nadzieję, że zrewitalizowana Rotunda będzie jednym z rozpoznawalnych symboli miasta! – mówi Jacek Paszkiet,  dyrektor Centrum Administracji PKO Banku Polskiego.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!