REKLAMA

Nowe krzesło zaprojektowane przez Jadwigę Husarską-Sobinę

ps | 06 maj 2016 09:01 0

Aldo jest jubileuszowym, 50. krzesłem w dorobku projektantki. Zostało ono zaprezentowane podczas kwietniowych targów Salone del Mobile Milano.

Już w pierwszej chwili uwagę przykuwa umiejętne połączenie przez projektantki Jadwigę Husarską-Sobinę oraz Magdalenę Paleczną nowoczesności, klasyki designu oraz funkcjonalności. 

Tym, co czyni Aldo krzesłem unikalnym, jest oparcie z nogami gięte z jednego kawałka bukowego drewna. Unikalność wyraża się nie tylko w koncepcji, ale i wykonaniu. Krzesło powstaje w znanej fabryce w Jasienicy, gdzie bukowy pałąk wyginany jest wyłącznie siłą ludzkich mięśni. W tej samej fabryce powstaje najsłynniejsze krzesło na świecie, thonetowska 14’.

Nawiązania do tradycji widoczne są w znanym z fotela Windsor oparciem, którego szczeble rozchodzą się w kształcie pawiego ogona. To również rozwiązanie gwarantujące wygodę: zapewnia pełne podparcie pleców. Kluczowa funkcjonalność Aldo to możliwość sztaplowania siedzisk jedno na drugie. Dzięki temu złożone krzesła zajmują niewiele miejsca. To, w połączeniu z niezwykle lekką, ale i wytrzymałą formą siedziska, sprawia, że Aldo perfekcyjnie nadaje się do przestrzeni publicznych.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!