REKLAMA

"Nowe materiały – Nowe Nawyki – Produkty przyszłości ". Zaproszenie na wykład Ineke Hans

ak | 21 sty 2015 09:10 0
Portret Ineke Hans. Fot. Gerard van Bree

19 lutego na scenie strefy Forum na targach arena Design w Poznaniu będzie można wysłuchać wykładu znanej, holenderskiej projektantki mebli oraz wnętrz.

Ineke Hans (1966) studiowała wzornictwo przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych w Arnhem oraz otrzymała tytuł magistra w dziedzinie projektowania mebli w Royal College of Art w Londynie w 1995 roku. Własne studio utworzyła w 1998 roku. Rozpoczęła swoją działalność od projektów pojedynczych mebli oraz kolekcji, które do dziś sprzedawane są pod marką Inekehans | Collection.

Obecnie STUDIO | INEKEHANS pracuje w małym zespole przy wielu projektach 3D; są to zarówno meble i produkty unikatowe oraz produkowane w niskich seriach, a także przedmioty produkowane seryjnie w oparciu o najnowsze metody produkcji. Poza projektowaniem przemysłowym, Ineke Hans zajmuje się również projektami architektonicznymi oraz ich realizacją. Studio projektuje dla innowacyjnych i międzynarodowych producentów, takich jak: Arco, Cappellini, Chi ha paura ..., Iittala, Lensvelt, Magis, Offecct Royal Ahrend, RoyalVKB,  a także instytucji: Cooper Hewitt Museum (Nowy Jork), Royal Dutch Forestguard, Shorefast Foundation Canada i holenderskich organizacji pozarządowych.

Wczesne prace Ineke koncentrują się wokół piktogramów i archetypów, lecz ewaluowały na wiele sposobów, obejmujących m.in.: psychologiczne badania korzeni produktów, postrzeganie i zabawa interakcją między ludźmi, obiektami i przestrzenią. Ineke jest uważana jest za jednego z wiodących holenderskich projektantów i ceniona za jej racjonalne podejście do projektowania hybrydowego z naciskiem na szczegóły, funkcję, klarowność i  lokalność. Stare i nowe metody produkcji stosowane są w inteligentny i niekonwencjonalny sposób. Innowacje w materiałach i technikach produkcji oraz ponowne przemyślenia dotyczące ludzkich wartości i zwyczajów stały się dla Ineke kluczową stymulacją w jej nowych projektach, czyniąc je wielowarstwowymi, zabawnymi i społecznymi. Wyciskarka do czosnku, Smallroom, krzesło A380 i inne prace zdobyły prestiżowe, międzynarodowe nagrody w dziedzinie wzornictwa. Jej prace kupują czołowi kolekcjonerzy oraz muzea. Ineke była gościem honorowym Stockholm Furniture Fair, organizuje wystawy oraz uczestniczy w międzynarodowych debatach na temat projektowania.

Tytuł wykładu: "Nowe materiały – Nowe Nawyki – Produkty przyszłości"

Kiedy: 19.02.2015 (czwartek), 11.00 scena strefy FORUM, targi arena Design w Poznaniu

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!