REKLAMA

Nowe propozycje Galerii Nizio Interior

mg | 26 lut 2015 14:20 0

Witryny wykonane na bazie dawnych aptecznych szafek, industrialne lampy oraz stoły z litego mahoniu to najnowsze produkty oferowane w ramach kolekcji Nizio Interior.

  • Mirosław Nizio, architekt i twórca Nizio Interior

     

    Miłośnikom sztuki współczesnej najnowsze witryny z kolekcji Nizio Interior kojarzą się z pracami brytyjskiego artysty, Damiena Hirsta. Jednak nie zamierzaliśmy bezpośrednio nawiązywać do jego twórczości. Poddając dizajnerskiej redefinicji apteczne szafki z okresu międzywojnia, chcieliśmy uchwycić i przywrócić pamięć o historii, jakiej świadkami były te niepozorne meble, a jednocześnie nadać im nowoczesną formę.

Witryny powstały na bazie przedwojennych aptecznych mebli. Wielokrotne szlifowanie i polerowanie powierzchni pozwoliło na wydobycie blasku stali ukrytej pod warstwami lakieru. Nowe szyby i półki nadały witrynom oryginalne oblicze. Tym samym szafki przeistoczyły się w dizajnerskie meble o intrygującej fakturze i formie.

Nowa kolekcja Nizio Interior wzbogaciła się też o stoły o imponujących rozmiarach - 300 x150 x 80 cm. Nieregularne formy blatów z litego mahoniowego drewna zyskały gładką fakturę dzięki ścieraniu i olejowaniu. Jeden ze stołów wsparty jest na stalowych nogach, zaś drugi na stalowych profilach. Meble znajdą zastosowanie jako element wyposażenia nie tylko przestronnych jadalni, ale też wnętrz publicznych, takich jak restauracje czy kluby. Do podobnych wnętrz dedykowana jest też industrialna lampa.

Kolekcję Nizio Interior uzupełniają również projekty dizajnerów wyróżnionych w konkursie "3xR". Są wśród nich stołek "Sputnik" autorstwa Michała Bogusza, zestaw 5 nietuzinkowych zegarów "reCLOCK" oraz lampa "Satellite Image" zaprojektowana przez studio Balance.

Nowościami w Galerii Nizio Interior są także produkty: New Mono Design (eleganckie meble wykonywane na zamówienie), Ende (porcelana użytkowa), Agaf Design (ceramiczne kubki stylizowane na emaliowane garnuszki do mleka) oraz Paper Sculpture (papierowe rzeźby i akcesoria wnętrzarskie) i Pią-tek Raw Design Clocx (zegary).

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!